28.09.2016
Aicinājums apmeklēt ekspozīciju “Grāmata Latvijā”

29. augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta Latvijas grāmatniecības vēsturei veltīta ekspozīcija “Grāmata Latvijā”. Tā tika veidota kā daļa no Gaismas pils būvniecības projekta, un līdz ar ekspozīcijas atklāšanu lielais bibliotēkas jaunās ēkas projekts var tikt uzskatīts par noslēgtu.

Ekspozīcija “Grāmata Latvijā” turpina Alekseja Apīņa 1974. gadā aizsākto tradīciju – publiskot LNB krājuma vērtības visaptverošā izstādē. Jaunā ekspozīcija ir veidota atbilstoši jaunākajām muzeju nozares tendencēm, iekļaujot gan interaktīvus elementus, gan multimediālus risinājumus; gan profesionālu, korektu informāciju, gan māksliniecisku un negaidītu skatu uz grāmatu.

Aicinām gan bibliotekārus, gan lasītājus kļūt par ekspozīcijas apmeklētājiem. Būsim pateicīgi, ja palīdzēsiet izplatīt ziņu par “Grāmatu Latvijā”, savās bibliotēkās izvietojot skrejlapas un afišas, kuras būs pieejamas LNB Bibliotēku attīstības centrā un tiks sadalīti bibliotēkām kopā ar pārējiem bezatlīdzības izdevumiem.

Izdevumu saņemšanai lūgums pieteikties pie Solvitas Ozolas (tālr.: 29838869). Ja rodas vajadzība pēc papildus materiāliem par ekspozīciju, rakstiet uz e-pastu: gramata[punkts]latvija[uz]lnb[punkts]lv

Uz tikšanos jaunajā LNB pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā”!

Ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” komandas vārdā –

Māra Jēkabsone