26.01.2023
Valkas bibliotēka aicina pedagogus pieteikt skolēnus Drošāka interneta dienas nodarbībām

Atzīmējot vispasaules Drošāka interneta dienu, Valkas bibliotēka sadarbībā ar Drošāka interneta centru no 6. līdz 10. februārim piedāvā nodarbības skolēniem par drošību internetā un atbildīgu interneta izmantošanu. Aicinām pedagogus līdz 6.februārim pieteikt 1. līdz 5. klases nodarbībām, sazinoties ar Bērnu literatūras nodaļas vadītāju Zani Sīmani, e-pasts bernubiblioteka@valka.lv, tel. 29153117.

Jau 20. reizi 7. februārī visā pasaulē tiks atzīmēta Drošāka interneta diena (DID2023). Ik gadu Latvijā, par godu šai dienai, Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām, skolām un jauniešu centriem, piedāvā dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir aktualizēt jautājumus par drošu interneta izmantošanu bērnu un jauniešu vidū. Pievienojoties šī gada sauklim “Drošāks internets sākas ar tevi!”, Valkas bibliotēka aicina jauniešus apmeklēt nodarbību, kurā pārrunāsim ar drošību tīmeklī saistītos tematus – meli un īstenība, laika samērība, “bumeranga efekts”, cieņa u.c., risināsim rēbusus un pildīsim testus. Noslēgumā, par kādu no apspriestajiem jautājumiem, būs radošs uzdevums.

Ar mērķi vērst jauniešu uzmanību domāt par līdzsvaru starp reālo un virtuālo pasauli, cieņu vienam pret otru interneta vidē, kā arī jēgpilnu interneta izmantošanu, neaizmirstot kritiski izvērtēt jebkuru informāciju internetā, 7. februārī tiks uzsākta arī kampaņa “Tu esi tas, ko tu dari. Arī internetā.”. Kampaņas pamatā ir video rullīši, kuros par uzvedību internetā runā  jauniešu vidū populāri influenceri.

#DID2023 #Drossinternetslv

Informāciju sagatavoja: