Sveicam Skaļās lasīšanas sacensību Valkas reģiona fināla uzvarētāju

Šogad Skaļās lasīšanas sacensību Valkas reģiona kārtas uzvarētājs ir Smiltenes vidusskolas 6.klases skolēns Patriks Kalniņš. Apsveicam!

Skaļā lasīšanas sacensības Latvijā notiek jau otro reizi. Kopš 2017.gada septembra LNB Bērnu literatūras centrs uzsāka jaunu valsts mēroga lasīšanas aktivitāti – Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību. Sacensībās katrs tās dalībnieks skaļi lasa fragmentu (nevis to iemācās no galvas un deklamē!) no paša izvēlēta daiļdarba. Pirms tam viņš, protams, klātesošos iepazīstina ar sevi un ar izvēlēto daiļdarbu.

1.kārtā, kas notikusi skolās, Valkas reģionā piedalījušies 310 skolēni. 2.kārtas pusfinālā 34. 21.martā Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā 2.kārtas finālā tikās 15 dalībnieki: 8 skolēni no Smiltenes novada, 5 no Valkas novada un 2 no Strenču novada. Taču tikai viens iegūs tiesības doties uz valsts finālu Rīgā 18.maijā, kad sacencību 3.posmā tiksies 30 dalībnieki.

Arī šogad 2.kārtas fināla uzvarētājs kā ceļazīmi uz sacensību Rīgā saņēma sēžampalikni - smaidiņu, ko dāvā IGLU Mīkstie Kluči.

Uzstāšanās secību 21.martā noteica vārdu kārtība šādā atziņā: "Grāmatu lasīšana atver cilvēka prātu, paplašina redzesloku, rosina izvērtēt dažādas pasaules parādības un iedvesmo mainīties". Paldies arī Valkas reģiona fināla dalībnieku tiesnešiem: Zinaidai B. - sievietei, kura jebkuru grāmatu prot pārvērst skatuves mākslā, Kasparam L. - tētim, kuram pasaku stāstīšana ir ikvakara rituāls, Aldai M. - čaklākajai Smiltenes bibliotēkas lasītājai, kura katrā grāmatā prot atrast kaut ko vērtīgu un pamācošu.

Skaļās lasīšanas sacensības reģionālās koordinatore Una Grāve

Valkas novada Centrālā bibliotēka