Skaļās lasīšanas sacensība jau trešo gadu

Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā notiek jau trešo gadu. Tas ir konkurss 5.,6. klašu skolēniem, kurā dalībnieks lasa skaļi paša izvēlētu grāmatas fragmentu, pastāsta par grāmatas izvēli un par sevi kā lasītāju. Konkurss ir īpašs arī ar to, ka dalībnieki uz sacensībām tiek aicināti kopā ar līdzjutējiem, kuru uzdevums ir skaļi un pārliecinoši atbalstīt savējo.

Smiltenes, Strenču un Valkas novadā Skaļā lasīšanas 1. kārtā, kas notikusi skolās un bibliotēkās laika posmā no septembra līdz janvārim, piedalījušies 297 skolēni. Savukārt, Valkas reģionā 2. kārtas pusfinālā skaļi lasījuši 50 dalībnieki, no kuriem 15 konkursanti tiksies reģiona 2. kārtas finālā. Tikai viens no skaļajiem lasītājiem iegūs tiesības doties uz valsts finālu Rīgā 9. maijā.

Valkas reģiona finālsacensības tiek organizētas dažādās vietās, tādējādi iepazīstot kaimiņu novadus un viesojoties publiskajās bibliotēkās. Šogad sacensība notiek 26. martā pl.10.00 Strenču pilsētas bibliotēkā. Pagājušā gadā konkurss norisinājās Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā (foto galerija). 2018. gada pavasarī sacensības tika rīkotas Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (foto galerija).

DIENAS KĀRTĪBA

2020. gada 26. martā pl.10.00 Strenčos

9.30 – 10.00 Dalībnieku un līdzjutēju ierašanās, reģistrēšanās

10.00 – 10.15 Sacensību atklāšana