Skaļās lasīšanas čempiona tituls smiltenietim Hugo Pakalnam

30.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) noticis Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls, kurā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas. Kā labākais no labākajiem tika atzīts Valkas un Smiltenes novada pārstāvis Smiltenes vidusskolas 6. klases skolēns Hugo Pakalns.

Žūriju pārliecināja Hugo aizrautīgais un pārliecinošais Gerharda Holca-Baumerta grāmatas “Alfons Trīcvaidziņš” fragmenta lasījums.  Līdz ar uzvaru sacensībās, iegūto diplomu, īpašo goda lenti un ceļojošo stikla mākslinieka Ernesta Vītiņa veidoto balvu Hugo uz gadu iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu direktoru.

Sacensību finālu varēja vērot gan klātienē, gan tiešraidē LNB vietnēs. Sacensību ieraksts šeit, Hugo priekšnesums 3. stundā.

Sacensības jau kopš 2017.gada rīko LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā. Sacensības notiek vairākos posmos – vispirms klasē, tad skolā vai bibliotēkā, tad reģionā un noslēgumā valsts finālā. Arī šogad reģionālos lasīšanas čempionus klātienē atbalstīja līdzjutēji - klases biedri. Sacensībām palīdz notikt skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori, bērnu vecāki un pašvaldību atbalsts.

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi kā valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, LNB, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.