15.01.2020
Skaļā lasīšana turpinās trešo gadu

Arī šogad Latvijā notiek Skaļās lasīšanas sacensības, kurās piedalās 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni. Latvijas Nacionālā bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar publiskajām bibliotēkām un skolām sacensību organizē jau trešo gadu.

Skaļā lasīšana ir konkurss, kurā dalībnieks lasa skaļi paša izvēlētu grāmatas fragmentu, pastāsta par grāmatas izvēli un par sevi kā lasītāju. Konkursa organizatoriem un dalībniekiem ir pieejama sacensību metodika (TE).

Skaļā lasīšana aizsākas rudenī skolās un bibliotēkās, 1.kārta notiek laika posmā no septembra līdz janvārim. Pavasarī notiek reģionu fināli, lai maijā jau notiktu 3.solis jeb valsts fināls. 2020.gadā Lasīšanas čempionu uzzināsim 9.maijā Gaismas pilī.

2020.gadā Valkas reģiona sacensību 1.kārtā jau piedalījušies liela daļa 5., 6.klašu skolēnu. Skaļās lasīšanas 2.kārta jeb Valkas reģiona fināls notiks 26. martā Strenčos, kad konkursā startēs 15 dalībnieki, no kuriem tikai viens dosies uz valsts finālu. Skolēnu skaits Valkas reģiona finālā noteikts proporcionāli dalībnieku skaitam 1.kārtā.

Una Grāve
Skaļās lasīšanas sacensību Valkas reģiona kuratore
Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre