15.05.2023
Noskaidrots Valkas un Smiltenes novada Skaļās lasīšanas čempions!

Piektdien, 12. maijā, Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža” tika aizvadīta “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību” 2. kārta. Tajā, vienpadsmit Valkas un Smiltenes novada skolu 5.klašu skolēnu konkurencē, čempiona titulu un vietu finālā izcīnīja Hugo Pakalns no Smiltenes vidusskolas.

 

Hugo sacensībās uzstājās ar fragmentu no Gerharda Holce - Baumerta grāmatas “Alfons Trīcvaidziņš”. Visi žūrijas locekļi Hugo priekšnesumu atzina kā pārdomātāko – sirsnīga  vizītkarte, aizraujošs grāmatas fragments, pārliecinošs lasījums un rosinoši atvadu vārdi. Turklāt šogad saskanēja skatītāju balsojums ar žūrijas vērtējumu, tāpēc H.Pakalns saņēma arī skatītāju simpātiju balvu.

 

Otro vietu sacensībās ar atmiņā paliekošu Pamelas Lindones Treversas grāmatas “Mērija Popinsa” fragmenta lasījumu ieguva Smiltenes vidusskolas skolniece Alīna Maija Skaidrā, bet kā trešā labākā tika atzīta Simona Pētersone no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas.

 

SkaĻos lasītājus šogad vērtēja - Valkas kultūras nama direktora vietniece Līga Pandalone, Valkas teātra aktieris Vilis Daņilovs un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēns - 2021. gada Nacionālās Skaļās Lasīšanas sacensību fināla kārtas 2. vietas ieguvējs Daniels Dudelis.

 

Aicinājumam piedalīties Valkas bibliotēkas koordinētajās “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās” Valkas un Smiltenes novadā atsaucās un ar lasījumiem uzstājās arī Dženifera Zēberga no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Verners Bolšteins no Ērģemes pamatskolas, Una Pērkone no Smiltenes vidusskolas, Kārlis Lapiņš no Blomes pamatskolas, Jēkabs Vadonis no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Katrīna Būda no Palsmanes pamatskola, Loreta Kizjalo no Raunas pamatskola un Viktorija Maligina no Raunas pamatskolas Drustu struktūrvienības. 

 

Hugo rudenī uz finālu Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pavadīs viņa latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Melzoba.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

SkaĻās lasīšanas sacensības 2023
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.