09.05.2022
Noskaidrots Valkas un Smiltenes novada Skaļās lasīšanas čempions!

Piektdien, 6.maijā, Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža” tika aizvadīta “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību” 2. kārta. Tajā, astoņu Valkas un Smiltenes novada skolu 5.klašu skolēnu konkurencē, čempiona titulu un vietu finālā izcīnīja Jānis Kozuliņš no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas.

 

Jānis sacensībās uzstājās ar fragmenta no Dzintara Tilaka grāmatas “Šausmiņa” lasījumu, kas uzrunāja un atmiņā palika visiem trim žūrijas locekļiem - literatūrzinātniecei un latviešu valodas un literatūras skolotājai Līgai Sudarei, skatuves mākslas lietpratējai un dziedātājai Gintai Krievkalnai un Kārķu un Ērģemes pagastu pārvaldes vadītājam Pēterim Pētersonam.

 

Otro vietu sacensībās ar pārdomātu un precīzu Enidas Blaitones grāmatas “Slepenās istabas noslēpumi” fragmenta lasījumu ieguva Amanda Kušķe no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, bet kā trešā labākā tika atzīta Elizabete Katrīna Kucina no Blomes pamatskolas, kura pārsteidza ar savu spēju iejusties un pārslēgties no dažādām lomām fragmentā no Džeimsa Petersona grāmatas “Pamatskola. Mans brālis ir briesmīgs melis”.

 

Aicinājumam piedalīties Valkas bibliotēkas koordinētajās “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās” Valkas un Smiltenes novadā atsaucās un ar lasījumiem uzstājās arī Armands Samohvalovs no Raunas pamatskolas Drustu struktūrvienības, Matilde Grāve un Beāte Anna Vāre no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Sondra Zablocka no Blomes pamatskolas un Samanta Ķuzule no Palsmanes pamatskolas.

 

Jāni rudenī uz finālu Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pavadīs viņa latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Apine.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas un Smiltenes novada Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.