Noskaidrots Valkas reģiona Skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs!

Šogad Skaļās lasīšanas sacensības Valkas reģiona fināls notika attālināti, jo 26. martā plānotais pasākums tika atcelts saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Aprīlī visā Latvijā izskanēja aicinājums turpināt darbu pie Skaļās lasīšanas sacensības un reģiona finālistu noskaidrošanas, izmantojot tehnoloģijas.

Aprīļa beigās dalībnieki Smiltenes, Strenču un Valkas novadā saņēma aicinājumu savu priekšnesumu filmēt un iesūtīt elektroniski. Sacensībā katrs tās dalībnieks iepazīstina ar sevi, pastāsta par grāmatas izvēli, sniedz nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā un lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu.

Maijā, tiekoties Strenču pilsētas bibliotēkā, šos video skatījās, klausījās un vērtēja kompetenta žūrija. Paldies vērtētājiem: Vitai Ziediņai - ļoti zinošai Strenču pilsētas bibliotēkas darbinieku kolēģei un čaklai grāmatu lasītājai, Inesei Karnātei - radošai personībai darbā ar bērniem, Strenču kultūras centra vadītājai, Andrim Liepiņam - atraktīvam un nopietnam Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra režisoram.

2020. gada Skaļās lasīšanas sacensības Valkas reģiona fināla uzvarētāja ir Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.klases skolniece Liene Berjoza. Apsveicam! Viņa ieguvusi tiesības rudenī doties uz valsts finālu Rīgā, kur sacensības 3.posmā tiksies 30 dalībnieki.

Kā ceļazīmi uz sacensību Rīgā Liene saņem spilvenu ar skaisti izšūtu konkursa logo.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība Latvijā notiek jau trešo gadu. To organizē LNB Bērnu literatūras centrs. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Una Grāve

Skaļās lasīšanas koordinatore Valkas reģionā