05.05.2020
Aiziet Skaļās lasīšanas fināls Valkas reģionā attālināti!

Skaļā lasīšana ir konkurss, kurā dalībnieks lasa skaļi paša izvēlētu grāmatas fragmentu, pastāsta par grāmatas izvēli un par sevi kā lasītāju. Konkurss 5., 6.klašu skolēniem aizsākas rudenī skolās un bibliotēkās, 1.kārtai notiekot laika posmā no septembra līdz janvārim. Pavasarī notiek reģionu fināli jeb 2.kārta, lai maijā jau notiktu 3.solis jeb valsts fināls.

Šogad martā daudzviet, tostarp arī Valkas reģionā, nepaspēja notikt reģiona finālu sacensība, jo sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem tika atcelti publiski pasākumi un noteikti vēl citi ierobežojumi.

Aprīlī visā Latvijā izskanēja aicinājums turpināt darbu pie Skaļās lasīšanas un reģiona finālistu noskaidrošanas, tādēļ Skaļās lasīšanas fināls Valkas reģionā tiek rīkots, dalībniekiem piedaloties attālināti.

Skaļās lasīšanas sacensību 2.kārtas fināls Valkas reģionā notiek ATTĀLINĀTI 2020.gada aprīlī un maijā. Piedalās Smiltenes, Strenču un Valkas novada 5.,6.klašu skolēni.

Sacensību norises kārtība:

• Līdz 29.aprīlim tiek apstiprināta dalība Skaļās lasīšanas sacensībās virtuāli.
  • Līdz 14.maijam tiek nofilmēts video, kurā dalībnieks iepazīstina ar sevi, pastāsta par grāmatas izvēli, sniedz nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā un lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu.
  • Līdz 14.maijam video tiek nosūtīts uz e-pastu una.grave@valka.lv vai tel. 28382892 (WhatsApp).
  • Līdz 28.maijam iesūtītos priekšnesumu vērtē sacensību trīs vērtētāji.
  • 29.maijā tiek paziņoti Skaļās lasīšanas sacensību 2.kārtas fināla Valkas reģionā rezultāti.

Sacensību vērtētāju komanda:

Vita Ziediņa - ļoti zinošā Strenču pilsētas bibliotēkas darbinieku kolēģe un čakla grāmatu lasītāja.
Sarmīte Caune - Strenču novada kultūras dzīves dvēselīte.
Andris Liepiņš - atraktīvais un nopietnais Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra režisors.

Sacencību organizatori - Strenču pilsētas bibliotēka (vad. Sarmīte Kosmane) un Valkas novada Centrālā bibliotēka.

Informāciju sagatavoja

Una Grāve