29.10.2018
LNB turpina Skaļās lasīšanas sacensību

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) turpina Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās.

 

Turpinājumā iepazīstinām Jūs ar sacensību metodiku, kas aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.


Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.


Mēs ceram, ka iesaistīsies ievērojams skaits dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.


Jūsu skolēna uzvara lasīšanas sacensībā būs notikums, ko atcerēties visu mūžu!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vārdā Silvija Tretjakova

 

 

Informācija par sacensību norisi/ plānojumu Valkas reģionā

pieejama pie Skaļās lasīšanas sacensības reģionālās koordinatore Unas Grāves, Valkas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas galvenās bibliotekāres

una.grave@valka.lv

 

2017./2018.gada pieredze Skaļajā lasīšanā:

 

Arī Valkas reģionā zināms Skaļās lasīšanas 2.kārtas uzvarētājs

Valkā notiks Skaļās lasīšanas sacensības otrā kārta

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.