18.07.2023
Nedēļa iesākta ar Valkas bibliotēkas sarūpētu piedzīvojumu

Aizvadīts Valkas bibliotēkas organizētajā grāmatu lasīšanas un vērtēšanas akcijā “Aklais randiņš ar grāmatu #2” iegūtais, sen gaidītais piedzīvojums.

 

Līdzīgi kā pērn, arī šogad grāmatu lasīšanas izaicinājuma uzvarētājiem - Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 8.b klasei, bija sarūpēts pārgājiens aizrautīgā gida – Jāņa Zariņa no pargajieni.lv vadībā. Tā laikā, vien 12 km garumā, tika iepazīta lielākā daļa Strenču pilsētas un tās apkārtne. Nonākot galapunktā, jaunieši atzina, ka maršruts bijis interesants - uzrunājuši dažādie apskates objekti un gida Jāņa interesantais stāstījums par pilsētu, plostnieku tradīcijām, dabas procesiem u.c.

 

8.b klase akcijā piedalījusies divas reizes un abās nopelnījusi augstāko vērtējumu gan lasot grāmatas, gan aktīvi pildot akcijas papilduzdevumus. Lai gan primārā motivācija piedalīties bija iespēja iegūt balvu, skolēni atzīst, ka iesaistīšanās pasākumā sniedz daudz ko vairāk – rosina biežāk lasīt, pilnveido vārdu krājumu, attīsta spriestspēju, kritisko domāšanu, atklāj jaunas pieredzes u.tml. 

 

Grāmatu lasīšanas un vērtēšanas izaicinājums jauniešiem "Aklais randiņš ar grāmatu" tradicionāli norisinās no februāra līdz maijam. Tā laikā 7.-12. klases tiek aicinātas apmeklēt bibliotēku un, vadoties tikai pēc īsa apraksta, izvēlēties grāmatas. Uzdevums ir izlasīt pēc iespējas vairāk akcijas grāmatu, sniegt savu vērtējumu par tām pievienotajās veidlapās, kā arī veikt papilduzdevumus, lai iegūtu papildus punktus klases kopvērtējumam. 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Aklais randiņš ar grāmatu pārgājiens
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.