Lasīšanas piedzīvojums Ziemeļvalstu literatūras nedēļā

Gada vistumšākajā laikā, novembrī, noris Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kad vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Šogad nedēļa notiek no 9. līdz 15. novembrim.

Lasīšanas piedzīvojums sākas jau pirms atvērta grāmatas pirmā lappuse. Šogad Valkas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre dosies pie Valkas mazajiem klausītājiem ar norvēģu rakstnieces K. Rūšiftes mudžgrāmatu “Visi skaitās”.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 23. reizi, Latvijā - 22. reizi.

Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma ir “Ziemeļvalstis un pasaule”. Šajā laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citas aktivitātes, lai iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

Projekta vadītāji novēl daudz patīkamu brīžu, iepazīstot Ziemeļvalstu literatūru!

Lasi vairāk Ziemeļvalstu literatūras nedēļas projekta mājaslapā.

#nordisklitt20

Informāciju sagatavoja

Una Grāve, Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja