Izaicinājuma “Aklais randiņš ar grāmatu” čempiona tituls nosargāts!

Ir noslēdzies Valkas bibliotēkas organizētais grāmatu lasīšanas un vērtēšanas izaicinājums jauniešiem "Aklais randiņš ar grāmatu #2"! Apkopojot skolēnu iesniegtās grāmatu vērtēšanas anketas, veiktos papilduzdevumus un iesūtītās fotogrāfijas no “randiņiem”, čempiona titulu atkārtoti izcīna 8.b klase (pagājušajā gadā 7.b)! Jau pavisam drīz – vasaras sākumā, viņi dosies kopīgā Valkas bibliotēkas organizētā piedzīvojumā!

Šogad dalību izaicinājumā pieteica četras Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas klases – 7.a, 7.b, 7.c un 8.b. Jau pašā akcijas sākumā, aktīvi iesaistoties lielai daļai klases skolēnu – izvēloties grāmatas un pildot mēneša uzdevumus, 8.b sevi pieteica kā nopietnus pretiniekus un sacensības noslēdza ar iegūtiem 197 punktiem. Savukārt otrās vietas ieguvēji 7.c izaicinājumā nopelnīja 63 punktus, bet trešās vietas ieguvēji 7.b  - 60 punktus.

Vērtējot individuāli – visi aktīvākie “Aklā randiņa” grāmatu lasītāji bijuši 8.b klases skolēni - Marta Anna Krūmiņa, Rihards Kušķis un Luīze Nerbule.

Liels paldies skolotājai Līgai Šnukai par jauniešu mudināšanu piedalīties akcijā, skolēniem Armandam Mertenam, Martai Annai Krūmiņai un Elīzei Kruglešovai par klases iesaisti pasākumā un aktīvu darbošanos visa izaicinājuma garumā!

Šis ir otrais gads, kad Valkas bibliotēka organizē lasīšanas izaicinājumu jauniešiem “Aklais randiņš ar grāmatu”. Tas tradicionāli sākas Valentīndienā un noslēdzas maija vidū. Akcijas laikā 7.-12. klases tiek aicinātas apmeklēt bibliotēku un, vadoties tikai pēc īsa apraksta, izvēlēties grāmatas. Uzdevums ir izlasīt pēc iespējas vairāk akcijas grāmatu, aizpildīt tajās atrodamās vērtēšanas veidlapas un iesniegt tās bibliotekāram. Par vienu izlasīto grāmatu klase saņem 5 punktus. Katru mēnesi tiek izziņots arī papilduzdevums, kuru veicot klase nopelna 3 punktus. Šī gada februāra papilduzdevums bija nofotografēties pie eņģeļa spārniem un nofilmēt izvēlētās grāmatas fragmenta lasījumu, ar ko teicami tika galā 7.c klases skolēni Daniela Runde, Daniels Dudelis, Alise Paula Kalniņa, Elza Bormane un 8.b klases skolniece Elīze Kruglešova. Visus video lasījumus iespējams noskatīties Valkas bibliotēkas Youtube profilā. Martā un aprīlī papildpunktus varēja nopelnīt, izveidojot izvēlētās akcijas grāmatas vāka atdarinājumu no mājās, skolā, dabā u.c. pieejamajiem materiāliem. Kā noslēdzošais uzdevums bija nofotografēties ar savu “Aklā randiņa”  grāmatu neierastā vietā. Visas iesūtītās fotogrāfijas iespējams apskatīt te.

Informāciju sagatavoja:
Zane Sīmane