Valkas novada bibliotēkās Mazā Pūčulēna skola notikusi jau otro gadu

Arī šogad Valkas novada piecas bibliotēkas – Valkā, Ērģemē, Kārķos, Vijciemā un Zvārtavā – iesaistījās Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”.

13 pirmsskolas vecuma bērni kopā ar ģimeni apmeklēja Mazā Pūčulēna skoliņu. Vasaras sākumā vietējā bibliotēkā notika 1.nodarbība “Bibliotēka un grāmata: iepazīšanās”. Vasaras nobeigumā 2.nodarbībā “Vieta jauka, kur dzīvoju” Mazā Pūčulēna skolas apmeklētāji tika rosināti novērtēt, cik mājās ir labi, un kura vieta savā dzīvesvietā katram ir īpaša. Katrā nodarbībā bērni saņēma arī mājās veicamu uzdevumu.

Trešā nodarbība 5.oktorbrī Valkas bibliotēkā ir Mazā Pūčulēna skolas noslēgums (pasākuma foto), kad tika dāvināts īpaši veidots „Grāmatu starta“ pūču komplektiņš: mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu. Noslēguma pasākumā ciemos tika sagaidīta gan “Grāmatu starta” Lielā Pūce, gan arī lācēni Miks un Makss. Stāsta par lācēniem autore ir Valkas novada Tūrisma informācijas biroja vadītāja Diāna Aņina.

Dalību “Grāmatu startā” atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un Valkas novada dome. Valkas novadā programmas darbu koordinē Valkas novada Centrālā bibliotēka. Programma paredzēta bērniem un viņu vecākiem, lai radītu interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosinātu bērnos lasītprieku un stiprinātu lasīšanas tradīciju ģimenēs.

IESKATIES NODARBĪBĀS!

"Grāmatu starta" 2.nodarbība Ērģemes bibliotēkā (28.08.2019.)

"Grāmatu starta" 2.nodarbība Valkas novada Centrālā bibliotēkā (12.08.2019.)

"Grāmatu starta" 2.nodarbība Kārķu bibliotēkā (09.09.2019.)

"Grāmatu starta" 2.nodarbība Zvārtavas bibliotēkā (18.09.2019.)

"Grāmatu starta" 2.nodarbība Vijciema bibliotēkā (24.08.2019.)

Una Grāve,
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Bērnu literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre

"Grāmatu starta" Valkas novadā 2019 noslēgums 5.oktobrī