Valkas novada bibliotēkās darbu uzsāks Mazā Pūčulēna skola

2018.gadā Valkas novada septiņās bibliotēkās tiks īstenota Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts”, ko izveidojis Bērnu literatūras centrs. Programma paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem, lai radītu interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosinātu bērnos lasītprieku un stiprinātu lasīšanas tradīciju ģimenēs.

Programmas ietvaros Valkas novada centrālā bibliotēka, Valkas pagasta Lugažu bibliotēka, Valkas pagasta Sēļu bibliotēka, Ērģemes pagasta bibliotēka, Kārķu pagasta bibliotēka, Vijciema pagasta bibliotēka, Zvārtavas pagasta bibliotēka savstarpēji sadarbosies un piedalīsies ar kopīgi veidotām nodarbībām, organizējot Mazā Pūčulēna skolu.

Idejas rosinātāja un programmas “Grāmatu starta” Valkas novadā koordinētāja 2018.gadā ir Valkas novada centrālā bibliotēka. Dalību “Grāmatu startā” atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un Valkas novada dome.

„Grāmatu starts“ (bibliotekāra izskatā un izpildījumā) uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, piedāvā radošas un attīstošas nodarbības, kā arī rosina, lai arī turpmāk bibliotēku durvis visjaunākajiem, 3-4 gadus veciem, lasītājiem ir atvērtas.

Valkas novadā 2018.gadā Māzā Pūčulēna skolu apmeklēs 14 bērni kopā ar ģimeni. Ir iecerētas trīs nodarbības, no kurām pirmā un otrā notiek vietējā bibliotēkā, bet trešā, noslēdzošā, notiek Valkā, Valkas novada centrālajā bibliotēkā, ar Mazā Pūčulēna skolas noslēgumu un dāvanu.

IESKATIES NODARBĪBĀS!

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Valkas novada Lugažu bibliotēkā (24.05.2018.)

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Ērģemes pagasta bibliotēkā (26.05.2018.)
"Grāmatu starta" 1.nodarbība Kārķu pagasta bibliotēkā (04.06.2018.)

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Zvārtavas pagasta bibliotēkā (05.06.2018.)

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Valkas novada centrālajā bibliotēkā (06.06.2018.)

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Vijciema pagasta bibliotēkā (13.06.2018.)

"Grāmatu starta" 1.nodarbība Sēļu pagasta bibliotēkā (18.06.2018.)

Una Grāve, Bērnu literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre