Valkas novada bibliotēkas aicina uz Mazā Pūčulēna skolu

Valkas novada sešas publiskās bibliotēkas jau trešo gadu turpina piedalīties Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”, ko izveidojis LNB Bērnu literatūras centrs.

Programmas ietvaros tiek organizēta Mazā Pūčulēna skola, kur radošās nodarbēs un lasīšanā tiek iesaistīta visa ģimene, kurās ir bērns 3 - 4 gadu vecumā. Skoliņas trīs nodarbībās ir iespēja iepazīt aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosināt bērnos lasītprieku un stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenēs.

Ģimenes, kuras šogad vēlas piedalīties programmā “Grāmatu starts” Valkas novadā 2020, tiek aicinātas pieteikties dalībai Mazā Pūčulēna skolā līdz jūnija beigām tuvākajā bibliotēkā.

Skoliņā notiks trīs nodarbības, no kurām pirmā un otrā notiek ģimenes dzīvesvietai tuvākajā publiskajā bibliotēkā un trešā notiek Valkas bibliotēkā kā Mazā Pūčulēna skolas noslēgums, kad tiek dāvināts īpaši veidots „Grāmatu starta“ pūču komplektiņš: mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu.

Valkas novadā programmas darbu koordinē Valkas novada Centrālā bibliotēka, sadarbojoties ar Ērģemes pagasta bibliotēku, Kārķu pagasta bibliotēku, Vijciema pagasta bibliotēku, Zvārtavas pagasta bibliotēku un Valkas pagasta bibliotēku. Dalību “Grāmatu startā” atbalsta LNB Atbalsta biedrība un Valkas novada dome.

Informāciju sagatavoja
Una Grāve, Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre