05.10.2018
Pirmo reizi Valkas novadā notikusi Mazā Pūčulēna skola

Šogad Valkas novada septiņās bibliotēkās – Valkā, Lugažos, Ērģemē, Kārķos, Sēļos, Vijciemā un Zvārtavā – tika īstenota Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts”.

 

 

 

Tās ietvaros Valkas novadā Mazā Pūčulēna skolu apmeklēja 14 pirmsskolas vecuma bērni kopā ar ģimeni. Katrā iesaistītajā Valkas novada bibliotēkā vasaras sākumā notika 1.nodarbība, kurā bērni kopā ar ģimeni iepazina vietējo bibliotēku. Vasaras nobeigumā 2.nodarbībā Mazā Pūčulēna skolas apmeklētāji ieskatījās dzīvnieku pasaulē. Katrā nodarbībā bērni saņēma arī mājās veicamu uzdevumu. Tos varēs aplūkot izstādē Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā.

 

Mazā Pūčulēna skolas noslēguma pasākums notiks 13.oktobrī Valkas novada centrālajā bibliotēkā, kas ir šīs idejas 2018.gadā rosinātāja un programmas “Grāmatu starta” Valkas novadā koordinētāja.

 

 

Šajā svētku reizē pie bērniem viesosies arī “Grāmatu starta” Lielā Pūce, kura ne vien iepriecinās pasākuma dalībniekus, bet arī dāvās īpašus pūču komplektiņus – mugursomu, lasāmgrāmatu, mīļlietiņu un noderīgu materiālu vecākiem par lasīšanu. Dalībnieku ģimenēm un bibliotekārēm uz pasākumu ir aicinājums ierasties vienotā noformējumā.

 

Dalību “Grāmatu startā” atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un Valkas novada dome.

 

Programma paredzēta bērniem un viņu vecākiem, lai radītu interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosinātu bērnos lasītprieku un stiprinātu lasīšanas tradīciju ģimenēs.

 

Informāciju sagatavoja

Una Grāve,

Valkas novada centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.