Mazā Pūčulēna skola jau otro gadu Valkas novada bibliotēkās

Arī šogad Valkas novada bibliotēkas turpina iesaistīties Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”, ko izveidojis LNB Bērnu literatūras centrs.

Programmas ietvaros tiek organizēta Mazā Pūčulēna skola, kur radošās nodarbēs un lasīšanā tiek iesaistīta visa ģimene. Skoliņa bibliotēkās paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Tā ir iespēja iepazīt aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosināt bērnos lasītprieku un stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenēs.

Valkas novadā 2019.gadā Mazā Pūčulēna skolu apmeklēs 13 bērni kopā ar ģimeni. Skoliņā notiks trīs nodarbības, no kurām trešā būs Mazā Pūčulēna skolas noslēgums, kad tiek dāvināts īpaši veidots „Grāmatu starta“ pūču komplektiņš: mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu.

Valkas novadā programmas darbu koordinē Valkas novada Centrālā bibliotēka, sadarbojoties ar Ērģemes pagasta bibliotēku, Kārķu pagasta bibliotēku, Vijciema pagasta bibliotēku un Zvārtavas pagasta bibliotēku. Dalību “Grāmatu startā” atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un Valkas novada dome.

Informāciju sagatavoja
Una Grāve, Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre