“Grāmatu starts” Valkas novada bibliotēkās 2023. gadā

2023.gada pavasarī Valkas novada bibliotēkas aicināja ģimenes, kurās aug 3-4 gadus veci bērni, līdz maija beigām pieteikties dalībai “Mazā Pūčulēna skolā” savai dzīvesvietai tuvākajā bibliotēkā.

Pasākums Valkas novadā notiek Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” ietvaros sesto gadu. Piedalījās Ērģemes bibliotēka,  Kārķu bibliotēka, Valkas novada Centrālā bibliotēka, Vijciema bibliotēka, Zvārtavas bibliotēka. Kopā 20 dalībnieki.

Valkas novadā programmas “Grāmatu starts” darbu koordinē Valkas novada Centrālā bibliotēka.

1.nodarbībā lasot, spēlējoties un radoši darbojoties, bērni guva pirmos iespaidus par bibliotēku un tās sniegtajām iespējām, kā arī aplūkoja pieejamo bērnu grāmatu klāstu. Kopā lasījām Judītes Kopenas un Marjas Meijers grāmatiņu "Grāmata Benijam". Tā ir jautra un sirsnīga bilžu grāmatiņa par meiteni un viņas suni un prieku, ko sagādā grāmatu lasīšana.

Vairāk foto no Valkas bibliotēkas TE, Vijciema bibliotēkas TE, Ērģemes bibliotēkas TE, Kārķu bibliotēkas TE .

2.nodarbībā skoliņas dalībnieki klausījās dažādu grāmatu stāstus no "Rolis un Brunis iepazīst pasauli", "Bambuss ir lēēēns".

Noskaidroja atšķirību starp vārdiem lēns un ātrs. Radoši sagrupēja kukaiņus un citas radības pēc tā, cik ātri tie pārvietojās. Radoši iztēlojās sevi kā tauriņu vai gliemezīti. Noskaidroja, cik paši spēj būt ātri vai lēni. Kopīgi uzdziedāja.

Noslēgumā uzrīkojām spageti ātrēšanas sacensības starp zaķi un lauvu. Par labi padarītu mājas darbu bērni ieguva savas pūcīšu piespraudītes.

Vairāk foto no Valkas bibliotēkas TE, Vijciema bibliotēkas TE, Ērģemes bibliotēkas TE, Kārķu bibliotēkas TE .

3.nodarbība – noslēgums. Valkas bibliotēkā 23. septembrī tikās šī gada lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” Valkas novadā dalībnieki kopā ar ģimeni, lai atzīmētu Mazā Pūčulēna skoliņas noslēgumu.

Bērni un pieaugušie tika rosināti iejusties krāsu pasaulē, spēlējot uzmanības spēli, sakārtojot lietas pēc to atbilstības krāsai un uzzīmējot kopīgu gleznu.

Vairāk foto no noslēguma pasākuma Valkas bibliotēkā TE.

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Una Grāve