Noslēgušies divdesmitie Lielie lasīšanas svētki

Sestdien, 18. martā, Latvijas Nacionālā bibliotēkā (LNB) notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022 svinīgais noslēguma pasākums Lielie lasīšanas svētki, kurā tika suminātas 20 tūkstošu lasītāju visaugstāk vērtētās grāmatas un to autori.

Pasākumu ieraksts pieejams https://www.youtube.com/live/rNF3-7B8I80.

Šogad savu vērtējumu par programmas grāmatām ar Valkas bibliotēkas piešķirto kodu nobalsojuši 18 Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībnieki. Atzīmējot lielā lasīšanas maratona noslēgumu Valkas bibliotēkā, pavasarī programmas dalībniekiem tiks rīkots kopīgs pasākums.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas programma palīdz satikties grāmatām un to lasītājiem, nodrošina plašāku piekļuvi nesen izdotām grāmatām, rosina cilvēkus izteikties par lasīto un sniedz atgriezenisko saiti rakstniekiem, ilustratoriem, tulkotājiem un izdevējiem.

Rezultāti:

5+ grupā

1. vieta – Rebeka Lukošus Nepaklausīgais vectēvs (il. Rebeka Lukošus. Liels un mazs, 2021)

2. vieta – Amēlija Žavo Mana negantā diena (tulk. Laura Romanovska. Latvijas mediji, 2022)

3. vieta – Juris Zvirgzdiņš Rijīgā čūska un gudrā pele (il. Vivianna Maria Stanislavska. Pētergailis, 2021)

9+ grupā

1. vieta – Marks Uve Klings Diena, kad ome salauza internetu ( tulk. Signe Viška. Jāņa Rozes apgāds, 2021)

2. vieta – Laura Vinogradova Tētis un suns (il. Ieva Maurīte. Zvaigzne ABC, 2021)

3. vieta – Toms Dirgēla Gustavs Salmiņš liek no augšas (tulk. Dace Meiere. Latvijas mediji, 2021)

11+ grupā

1. vieta – Žaks Frīnss Sestklasnieki neraud (tulk. Inese Paklone, il. Edmunds Jansons. Liels un mazs, 2021)

2. vieta – Kurbads (Guntara Godiņa apdare, il. Sindija Anča, Marika Eglīte. Zvaigzne ABC, 2022)