11.07.2018
Jauns dalības statuss “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) attīstībai iedibinām jaunu dalības statusu – Bērnu un jauniešu žūrijas atbalsta bibliotēka.

Tas nozīmē, ka bibliotēkas, kas vasarā nodrošina bērnus ar programmas grāmatām, bet nav reģistrējušās programmai, jo blakus esošā skola ir pieteikusies kā oficiāls dalībnieks, arī tiek aicinātas pieteikt sevi elektroniskajā anketā. Tas dos iespēju iesaistīt vairāk dalībniekus, nodrošināt viņus ar balviņām un informāciju par labāko bērnu literatūru. Plakāti, kas šobrīd ir brīvi pieejami LNB, jāizvieto katrā bibliotēkā, arī Atbalsta bibliotēkā, redzamā vietā un arī ārpus tās, lai iespējami vairāk cilvēku uzzina par nacionāla mēroga lasīšanas veicināšanas pasākumiem.

Bērnu literatūras centra darbiniekiem ir priekšlikums noorganizēt visos reģionos seminārus par lasīšanas veicināšanas programmām – gan Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību, gan Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju, jo ir mainījušies bibliotēku darbinieki un motivācijai nepieciešamas jaunas zināšanas un domu apmaiņa.

Pielikumā esošo BJVŽ bibliotēku saraksts, lūdzu, pārliecinieties, vai esat aktīvo bibliotēku sarakstā.

Esat aicināti turpināt pieteikties -

Saite, kur pieteikties dalībai programmā un pieejama izvēle (esošais BJVŽ dalībnieks - bibliotēka un jaunais BJVŽ dalībnieks - bibliotēka): http://anketa.bernuzurija.lv/

Tikai jaunie dalībnieki: http://anketa.bernuzurija.lv/index.php/612268?lang=lv

Uz jautājumiem par anketu atbildēs Bērnu literatūras centra socioloģe Lelde Gusta – lelde[punkts]gusta[uz]lnb[punkts]lv
Lūdzam neizmantot Internet Explorer pārlūkprogrammu anketas aizpildīšanai, jo tā šim mērķim nedarbojas. Izvēlieties Google Chrome vai Firefox Mozilla!

Silvija Tretjakova, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

www.lasamkoks.lv