11.05.2017
Bērnu žūrija 2017 ir klāt!

Priecīga ziņa visiem grāmatu mīļotājiem - ir paziņotas 2017.gada Bērnu, Jauniešu un vecāku žūrijas grāmatas!

Šī gada kolekcijā 28 grāmatas - 24 bērnu un jauniešu auditorijai un 4 vecākiem. Kā ierasts, grāmatas sadalītas  vecuma grupās: 5+, 9+, 11+, 15+ un vecāku auditorijai domātās. Gandrīz visas grāmatas no kolekcijas jau ir pieejamas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, iztrūkstošās sagādāsim līdz vasaras sākumam.

Šī gada kolekcijā iekļautās grāmatas ir patiešām interesantas un daudzveidīgas gan autoru, gan satura ziņā - ir latviešu autoru oriģinālliteratūras darbi dzejā un prozā (ir pat viena pavārgrāmata!) un ārzemju autoru darbu tulkojumi, fantastika, ceļojumi un ikdienas dzīves atveidojumi, biezas un plānākas, ar bildēm un bez tām - ir, no kā izvēlēties!

Nu ko - ķeramies klāt!

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017 grāmatu kolekcija

5+

Divdesmit pieci mākoņi / Maija Laukmane. - Rīga : Annele, 2016.

Ezītis, kurš mīlēja slepeni : notikumi jautrajā lauku sētā / Daiņus Šukis. - Rīga : Lauku Avīze, 2017.

Govs / Huans Arhona. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Īsi stāstiņi par lietām / Ķēstutis Kasparavičs. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Pasaka par peļu pili / Maikls Bonds. - Rīga : Egmont Latvija, 2016.

Puika, kas zīmēja kaķus : pēc japāņu pasakas motīviem. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

9+

Baltais lācis : pasaku pavārgrāmata bērniem / Māra Viška, Uldis Daugaviņš, Mārtiņš Sirmais. - Rīga : Liels un mazs, 2017.

Kaķēns margrietiņās / Uldis Auseklis. - Rīga : Lauku Avīze, 2016.

Muris un Vufs / Timo Parvela. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2017.

Proti svilpot, Juhanna? / Ulfs Starks. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Pūcīte ar zeltainajām acīm / Lelde Stumbre. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Uzrodas Flata kungs! / Žaume Kuponss. - Rīga : Lauku Avīze, 2017.

11+

14 - 14 / Silēna Edgāra, Pols Beorns. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

Ceļojums uz Amazoni / Eva Ibotsone. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Pastaiga mirušo pilsētā : Pārupes spoku stāsti / Māris Rungulis. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Samsona ceļojums / Anete Mīrsva. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.

Skaļā klase / Ieva Samauska. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Vafeļu sirdis : Lēna un es Satriektajā Matildē / Marija Parra. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

15+

Es joprojām krītu / Šīna Vilkinsone. - Rīga : Lietusdārzs, 2017.

Marēsi : Sarkanā klostera hronikas / Marija Turtšaninova. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Meitene tīmeklī / Zoji Saga. - Rīga : Egmont Latvija, 2016.

Rabarberu sarkanais / Oidira Ava Olafsdotira. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.

Sektors 18 - 08 / Ilze Enģele. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2017.

Tētis / Kārlis Vērdiņš. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Vecāki

Brīvroku mamma : ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko! / Reičela Meisija Steforda. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Ledus apelsīns / Dace Vīgante. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Mums neredzamā gaisma / Entonijs Dors. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Omce sūta sveicienus un atvainojas / Frēdriks Bakmans. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.

Informāciju sagatavoja Aija Rudīte

Valkas NCB Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre