14.01.2021
9.februārī atzīmēsim Drošāka interneta dienu

9.februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
Latvijas Drošāka interneta centrs kā ierasts organizēs aktivitātes, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos. Sekojiet jaunumiem un atzīmējiet Drošāka interneta dienu arī Jūs!

 

1. Tiešsaistes viktorīna par drošību internetā 5 vecuma grupām

Sadarbībā ar Viktorina.lv organizēsim viktorīnu par drošību internetā 5 vecuma grupām. Uzvarētājiem katrā vecuma grupā - balvas. Viktorīna norisināsies 2 posmos:


1.posms 9.februārī konkrētos laikos, iepriekš reģistrējoties, iespēja spēlēt viktorīnu tiešsaistē, sacenšoties ar citiem dalībniekiem.

  • 1. - 4. klases skolēniem plkst. 10.00
  • 5.-6.klases skolēniem plkst. 12.00
  • 7.-9.klases skolēniem plkst. 14.00
  • 10.-12.klases skolēniem plkst. 16.00
  • Pieaugušajiem plkst. 18.00

 

2.posms, sākot ar 9.februāri līdz 28.februārim ikviens varēs sev ērtā laikā tiešsaistē pildīt viktorīnas testa jautājumus. Gudrākie un ātrākie saņems balvas.

 

2. Īsfilmas "Vaifija interneta alfabēts"

1.-4.klases skolēniem būs pieejami mācību video, īsfilmas "Vaifija interneta alfabēts". Īsfilmas izmantojamas sākumskolā, apgūstot tēmas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.

 

Izstrādātais materiāls ietver arī ieteikumus pedagogiem, ir ērti strukturēts, uzsver katras tēmas svarīgāko informāciju, kā arī daudzveidīgais saturs ir izteikts bērniem saistošā un saprotamā  veidā. Detalizētāka informācija ar saitēm uz viktorīnu un mācību īsfilmām tiks publicēta janvāra beigās mūsu mājas lapā.

 

 

3. Izglītojoši materiāli izmantošanai DID2021 atzīmēšanai klasē un ģimenē

 

Aicinām izmantot mūsu mājas lapā pieejamos izglītojošos materiālus bērniem, jauniešiem un vecākiem.

 

Atzīmējot DID2021, esam apkopojuši un piedāvājam izmantot aktuālākos materiālus, kas apkopoti pa vecuma grupām ŠEIT.

 

 

 

 

Avots:  Drošs internets

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.