04.01.2019
Izstāde “Trīs novadnieki – jubilāri janvārī”

No 4. janvāra bibliotēkas novadpētniecības stendā aplūkojama izstāde “Trīs novadnieki – jubilāri janvārī”. Tā veltīta Jānim Ampermanim, Kārlim Viljamam un Jānim Strupulim.

 

18. janvārī – 130. dzimšanas diena Jānim Ampermanim – Kārķu pagasta “Irbīšu” saimniekam, kurš piedalījies Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgajā aktā. Viņš redzams pazīstamajā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā “Latvijas Republikas pasludināšana 1918. gada 18. novembrī”, kurai veltīta grāmata “Valsts pirmā”. Izstādē var iepazīties ar Jāņa Ampermaņa atmiņām, kas publicētas 90. gadu beigās laikrakstā “Ziemeļlatvija” un 1938. gada novembra “Brīvajā Zemē”.

 

24. janvārī – 240. dzimšanas diena Kārlim Viljamam. Viņš ir pirmais latvietis, kurš studējis Tērbatas universitātē. Dzimis Lugažu pagastā, barons Vrangelis viņu atbrīvojis no dzimtbūtniecības. 1803. gadā Kārlis Viljams kļuvis par studentu Tērbatā. Izstādē – materiāli, ko par viņu apkopojis pētnieks Jānis Klētnieks sadarbībā ar Ziemeļvidzemes kultūrvēstures biedrību. Aplūkojama pirmā publikācija par Kārli Viljamu no 1810. gada, kā arī var uzzināt, kas rakstīts viņa brīvlaišanas grāmatā un izpētīt viņa dzimtaskoku.

 

28. janvārī nozīmīgu dzīves jubileju svin tēlnieks, medaļu mākslinieks, gleznotājs Jānis Strupulis. No 1964.-1966. gadam viņš mācījies Valkas 1. vidusskolā, vairākkārt piedalījies mākslas izstādēs Valkā. Šajā izstādē bibliotēkā var uzzināt, ko mākslinieks par sevi pastāstījis publikācijās presē un grāmatā “Mēs Valkai”, kā arī pašķirstīt skaisto grāmatu “Jānis Strupulis kolekcijās Dānijā”, kuru mākslinieks dāvinājis arī Valkas bibliotēkai.

 

Izstāde Valkas bibliotēkā aplūkojama līdz 4. februārim.

 

Iesakām apmeklēt arī Jāņa Strupuļa darbu izstādi Valkas novadpētniecības muzejā, kas tiks atklāta 26. janvārī!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.