02.10.2018
Taps izstāde “Cimdi ar īpašo stāstu”

Sagaidot Latvijas simtgadi, Valkas bibliotēka vēlas veidot izstādi “Cimdi ar īpašo stāstu”. Cimdi latviešiem ir bijuši vienmēr un to adīšana latvietēm ir gēnos. Arī mūsdienās adīšana ir daudz vairāk kā tikai krāsainu valdziņu uzmešana uz adāmadatām. Tie ir vēli vakari, dzijas izvēle, krāsu piemeklēšana un rakstu izdoma.

 

Lai novembrī cimdu izstāde Valkas bibliotēkā priecētu mūsu apmeklētājus, aicinām ikvienu mūsu novada iedzīvotāju pārlūkot savus cimdu krājumus, sameklēt to īpašo cimdu pāri, ar ko saistās siltas bērnības atmiņas un citi dzīves mirkļi. Varbūt tie ir vecmāmiņas vai vecvecmāmiņas adīti un tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Varbūt tie ir sildījuši rokas sevišķos dzīves notikumos, bet varbūt tie ir tapuši nesen. Katrs no tiem ir lolots un tajos ielikts roku siltums.

 

Aicinām Valkas novada iedzīvotājus veidot cimdu izstādi kopīgi un līdz oktobra beigām izvēlēto cimdu pāri (vai vairākus pārus) atnest uz Valkas bibliotēku!

 

 

Gaidām cimdus un jūsu stāstu, lai Latvijas dzimšanas dienas mēnesī apmeklētājus priecētu 100 rakstaini cimdu pāri.

 

Veidojot izstādi, iekļausimies akcijā "Cimdotā Latvija!". Tas ir aicinājums valsts 100.dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18.novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.

 

Uzzini par akciju: lv100.lv/iesaisties/cimdotalatvija/

#LV100 #CimdotaLatvija #Cimdiarstāstu

 

Sīkāka informācija

Līga Rozīte, Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja

64723672, 29136199

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.