Valkas bibliotēka piedāvā iesaistīties sarunās par drošību internetā

Atzīmējot Vispasaules Drošāka interneta dienu, sadarbībā ar Drossinternets.lv Valkas bibliotēka visa gada garumā piedāvā tiešsaistes sarunas bērniem un jauniešiem par aktuālākajiem drošības jautājumiem izmantojot internetu.

Valkas bibliotēkas piedāvātās tēmas “Bīstamā draudzība internetā” – par risku bērniem kļūt par pavedināšanas upuriem internetā, un “Domā pirms notici” – par kritiskās domāšanas nepieciešamību un informācijas izvērtēšanu.

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanās tām, sazinoties ar Bērnu nodaļas vadītāju Zani Sīmani, e-pasts zane.simane@valka.lv, tel. 29153117.

Latvijas drošāka interneta centrs ziņo, ka 8.februārī, atzīmējot Drošāka interneta dienu, Drossinternets.lv sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, tika atklāta sociālā kampaņa “Bīstamā draudzība internetā”, kuras mērķis ir aktualizēt risku bērniem kļūt par pavedināšanas upuriem internetā.

Pavedināšana (Grooming) ir draudzīgu attiecību izveidošana ar bērnu, lai iesaistītu bērnu seksuāla rakstura aktivitātēs. Seksuāla rakstura aktivitātes izpaužas kā sarunas par seksuālām tēmām, pamudināšana uz seksuāla rakstura darbībām vai seksuālām attiecībām, pamudināšana vai piespiešana izgatavot kailfoto vai izgatavot fotogrāfijas, kur attēlotas intīmās ķermeņa daļas u.tml.

Vairāk par šo tēmu lasiet šeit.

Mīti un realitāte par pavedināšanu internetā infografikā šeit.

Latvijas Drošāka interneta centrs kā ierasts organizē aktivitātes, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos. Sekojiet jaunumiem un uzziniet vairāk kā pasargāt sevi un savu ģimeni internetā drošs internets mājaslapā: https://drossinternets.lv/lv/posts/view/sociala-kampana-bistama-draudziba-interneta

Notestē savu draudzību: sos.drossinternets.lv

Draudzība internetā vai pāridarījums? Nevainīgi jautājumi vai pavedināšanas mēģinājums? Sadarbībā ar Valsts policijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālistiem izstrādāts tests, kurš pieejams tīkla saitē sos.drossinternets.lv

Ja Jums ir aizdomas, ka kāds bērns varētu būt iesaistīts seksuāla rakstura aktivitātēs internetā, kā arī ja Jūs esat kļuvis par liecinieku kāda bērna pavedināšanai internetā:

• Aicinām par konstatēto likumpārkāpumu nekavējoties ziņot Valsts policijai 110 vai vērsties jebkurā Valsts policijas iecirknī.

• Par internetā pieejamiem bērnu seksuālu izmantošanu un no bērniem izvilinātu kailfoto saturošiem materiāliem ziņojiet Drossinternets.lv.

• Jūs un bērns varat saņemt psihologa atbalstu, zvanot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Uzticības tālrunim 116111.

Informatīvais plakāts “Bīstamā draudzība internetā” pdf formātā šeit.