Uzņēmuma “Sarkanais rīts” Valkas cehs

NO CIKLA "IZZUDIS, BET NE PAZUDIS"

Trikotāžas ražošanas apvienības “Sarkanais rīts” šūšanas iecirknis Valkā darbojās no 1970. gada 10. augusta līdz 1993. gada 15. septembrim.

Lai arī šobrīd uzņēmums saglabājies vien valcēniešu atmiņās, tomēr daudz ko par to var pastāstīt bijušo darbinieku fotogrāfijas, laikrakstu publikācijas un citas piemiņas lietas.

Šā gada 31. martā Valkas bibliotēkā atmiņu vakarā cikla “Izzudis, bet ne pazudis” ietvaros satikās kādreizējā uzņēmuma darbinieces Iveta Karole, Marta Babre (agrāk Drubiņa), Zenta Pinne, Aina Celmiņa, Vija Sidorova, Ināra Bratčikova, Natālija Volkova, Mārīte Studente, Natālija Rižova, Tamāra Liske, Ludmila Gorbunova, Irina Kolača, Irina Spasjuka, Ļubova Širve (foto bibliotēkas mājaslapā).

Kopā tika pārlapoti pagājušā gadsimta 70. un 80. gadu laikraksti, pārskatītas fotogrāfijas un citi materiāli, kas atsauca atmiņā kopīgi piedzīvoto.

Darba gados saņemti daudzi apbalvojumi un goda raksti. Sākot strādāt gan vispirms bija jāapgūst iemaņas šūšanā, jāiegūst apliecība par apmācības pabeigšanu. Par laikmeta liecību var nodēvēt arī pārgājiena "Zelta rudens–1975" aprakstu, kurā Valkas 1. vidusskolas skolēni stāsta par iepazīšanos ar r/a "Sarkanais rīts". 1990. gadā iecirknis svinēja pastāvēšanas 20. gadadienu, kurai veltītas sirsnīgas dzejas rindas. Saglabājusies arī skumjākā piemiņas lieta – pavēle par Valkas iecirkņa likvidāciju.

Uzņēmuma "Sarkanais rīts" Valkas iecirknis publikācijās.

Fotomateriāli skatāmi šeit.