05.11.2018
Valkas bibliotēkā izstāde "Grāmatu otrā dzīve"

Līdz 30. novembrim Valkas novada Centrālajā bibliotēkā aplūkojama izstāde «Grāmatu otrā dzīve». Izstādes autore ir māksliniece Liene Kābele.

Māksliniece ir atradusi veidu, kā nevajadzīgajām jeb makulatūras grāmatām iedot otro mūžu, izmantojot origami un orimoto tehnikas. Termins "orimoto" cēlies no japāņu valodas un nozīmē “grāmatu locīšana”.

Dažādu formu locīšanai jāizvēlas pareizās formas grāmatas – ar pareizo lappušu skaitu, noteikta biezuma lapām. Jo plānāka lapa, jo zīmējums veidosies lēnāk, bet var izstrādāt sīkākas nianses. Būtiskākie darba rīki šādu mākslas darbu izveidei ir grāmata, šķēres, zīmulis, lineāls un neass skalpelis. Pēc vēlamās formas izveidošanas māksliniece apstrādā grāmatas vāku, lai nebūtu redzams, kāda autora un satura grāmata tā ir, tad izdekorē ar lentu, kas nofiksē grāmatu noteiktā atvērumā.

Ikdienā Liene Kābele strādā Ogres Centrālajā bibliotēkā. Viņas pārziņā ir bibliotēkas jauno grāmatu apstrāde un “cietušo” grāmatu labošana.

Informācijas avots: http://www.jelgavasvestnesis.lv/kultura/izstades/gramatas-jauna-verte