Valkas bibliotēka aicina ielūkoties izstādē ”Zeme un mīlestība”

Izstāde "Zeme un mīlestība" ir Rakstniecības un mūzikas muzeja veidota ekspozīcija, kas ataino zemes nozīmi latviešu dzīvē, skatoties gan caur literatūru, gan matemātiku, gan filozofiju.

Tā ir kā savdabīgs latviešu klasiskās literatūras konspekts vienā atslēgā: zeme un mīlestība kā mūsu literatūras stūrakmeņi, vēlamais un reālais dzīves pamats.

Ilustrēts ar autoru portretu, rokrakstu, literāro darbu iestudējumu un kinoversiju, kā arī laikmeta liecību vizuālo materiālu, ceļojums izstādē notiek vēstures un matemātikas, latviešu literatūras, latviešu valodas, psiholoģijas un filozofijas koordinātās, veidojot starpdisciplināru, izglītojošu un domāšanu rosinošu materiālu mūsdienīgam skolēnam un viņa skolotājam.

Zeme latvietim ir bijusi gan svēts pielūgsmes objekts, gan mantas, varas un goda garants. Zemes dēļ latvieši ir smagi strādājuši, bijuši gatavi blēdīties, devušies tālu prom no dzimtenes un precējušies ar nemīlamu cilvēku.

Izstādes vēstījums aptver vairāk nekā 140 gadu ilgu laika posmu latviešu literatūrā – no brāļu Kaudzīšu romāna Mērnieku laiki, Rūdolfa Blaumaņa lugām, Andreja Upīša romāniem līdz Imanta Ziedoņa indivīda skatījumu uz mūžīgo, universālo.

Izstāde Valkas novada centrālā bibliotēkā apskatāma no 2018.gada 3. līdz 28.septembrim.