02.09.2019
Valkā apskatāma Ķeguma HES celtniecības vēsture Eduarda Krauca fotogrāfijās

No šī gada 5. septembra Valkas novada Centrālajā bibliotēkā apskatāma ceļojošā izstāde “Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”.

 

Ceļojoša izstāde “Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums” stāsta par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto fotogrāfa Eduarda Krauca (1898–1977) fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju “Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.” Tas ir vēstījums par 20.gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgā industriālā objekta celtniecību.

 

E.Kraucs radījis turpat divus tūkstošus izcili uzņemtu fotogrāfiju, soli pa solim dokumentējot monumentālās būves tapšanas gaitu. Pateicoties E.Krauca dokumentālista būtībai, fotogrāfijas sniedz iespēju ieraudzīt arī atsevišķas nozīmīgas inženiertehniskas nianses būves konstrukcijās, izceļot būtiskus tehnoloģiskus elementus, ko inženiertehniskie speciālisti vērtē kā unikālus.


Valkas novada Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22, Valkā ceļojošā izstāde apskatāma līdz 2019.gada 1.oktobrim.

 


Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja krājumā ir vairāk nekā 7000 fotogrāfiju par Ķeguma spēkstacijas celtniecības vēsturi. Būsiet laipni gaidīti apskatīt un iepazīt E.Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju par Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitu (1936. – 1940.) klātienē Enerģētikas muzeja krātuvēs, Andrejostas ielā 19, Rīgā. Ieeja, ekskursijas un nodarbības muzejā ir bez maksas.
Kontaktinformācija saziņai: muzejs@latvenergo.lv

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.