08.07.2020
Tikšanās ar rakstnieci Maiju Krekli

Aicinām uz tikšanos ar rakstnieci Maiju Krekli trešdien, 29. jūlijā, plkst. 17.00 Valkas J.Cimzes ģimnāzijas dārza lapenē (Raiņa ielā 28A).

Maija Krekle ir rakstniece, publiciste un bibliotekāre, kura jau ilgus gadus pēta vēstules un dokumentālas atmiņas, lai rakstītu stāstījumus par mazāk zināmām lappusēm pazīstamu latviešu rakstnieku dzīvē. Viņa līdz šim sarakstījusi sešus romānus un trīs kultūrvēsturisku eseju grāmatas.

Autores populārākā grāmata ir “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”, ko 2019. gadā laida klajā izdevniecība “Latvijas Mediji”. Romāns atklāj izcilā latviešu komponista likteni un nelaimīgo mīlestību. Stāstījums balstīts uz draugu un laikabiedru atmiņām, vēstulēm, piezīmēm un ataino latviešu inteliģences dzīvi pagājušā gadsimta sākumā. Autore par šo grāmatu raksta: “Izlasot grāmatu, varbūt no Dārziņa tēla nobirs zelta putekļi, bet es ļoti vēlētos, lai viņš kļūtu lasītājiem par mīļu un tuvu cilvēku, kura traģiskās dvēseles neremdināmā sāpe būtu sajūtama aiz nebēdnīgā vieglprāša maskas.”

Lasītājiem Maija Krekle ir pazīstama arī ar šādiem romāniem: “Vita brevis. Vēlreiz” (2011), “Brisele. Tu. Brisele. Es ” (2012), “Zeme mani nes” (2014), “Zaudētāju guvums” (2015), “Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības” (2016).

Tikšanās ar autori M.Krekli ir daļa no pasākumu cikla Valkas novada Centrālās bibliotēkas projektā “Notikums. Autors. Lasītājs”. Augustā paredzēta tikšanās ar grāmatu autori, dokumentālo filmu producenti un scenāristi Elvitu Ruku.

Minētie pasākumi notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā projekta “Notikums. Autors. Lasītājs” ietvaros.

Inese Avotiņa,

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja