12.08.2020
Tikšanās ar grāmatu autori, dokumentālo filmu producenti un scenāristi Elvitu Ruku

27. augustā pl.17.00 Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina interesentus uz tikšanos ar grāmatu autori, dokumentālo filmu producenti un scenāristi, studijas “Vivat!” vadītāju Elvitu Ruku.

Elvita Ruka lasītāju uzmanību ir piesaistījusi ar stāstiem par savu ceļojumu piedzīvojumiem, kas publicēti gan grāmatās, gan žurnālos. Visi braucieni bijuši krāšņiem iespaidiem bagāti, autorei izdevies nokļūt vietās, kur tūristi parasti netiek laisti.

2018. gadā iznākusi grāmata “Kāda pētnieka dzīve” - izcila zinātnieka, akadēmiķa un Latvijas materiālmehānikas zinātniskās skolas radītāja Vitauta Tamuža dzīvesstāsts . Elvita Ruka šo darbu raksturo: “Zinātnieka cilvēciskais portrets, kas apkopo Vitauta Tamuža un viņa līdzbiedru atmiņas, veidojot dokumentāli spēcīgu laikmeta ainu un stāsta par mūžīgām, nepārejošām vērtībām”.

Elvita Ruka literatūrā debitēja 2006. gadā, kad tika izdota viņas grāmata “Sirsnīgie suņi”. Vēlāk par šīs autores vērienīgāko literāro projektu kļuva grāmatu sērija “15 jukušas avis”, kuras ietvarā pie lasītāja nonāk grāmatas par dažām bijušajām Padomju Savienības valstīm: Uzbekistānu, Tadžikistānu, Kirgizstānu, Gruziju.

Elvitas Rukas vārds nav svešs arī latviešu kino jomā, kur viņa darbojusies krietni ilgāk, strādājot galvenokārt ar dokumentālajām filmām. Bijusi gan producente, gan scenārija autore neskaitāmām dokumentālām filmām. Viena no pēdējām 2018. gadā veidotajām filmām “Mērijas ceļojums”.

Tikšanās ar Elvitu Ruku ir daļa no pasākumu cikla Valkas novada Centrālās bibliotēkas projektā “Notikums. Autors. Lasītājs”, ko finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Inese Avotiņa,
Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja