17.05.2017
Tiek veidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve - aicinām piedalīties!

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina iedzīvotājus sniegt atbalstu Latvijas simtgades pasākuma „Reģionu dienas” aktivitātes „“Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” norisē.

Aktivitāti īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar plānošanas reģioniem un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tās gaitā, iesaistot visas Latvijas iedzīvotājus, tiks apzināti Latvijas ainavu dārgumi - vietas un teritorijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes. Šim nolūkam aktivitātes pirmajā posmā no š.g. 15.maija līdz 15.jūlijam tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv būs pieejama tiešsaistes forma, kurā iedzīvotāji varēs pieteikt savus ainavu dārgumus (aicinām izmantot bibliotēkas mājas lapā pieejamo baneri).

Cerot iesaistīt maksimāli plašu sabiedrību un sniegt iespējas līdzdalībai arī tiem iedzīvotājiem, kuru iespējas un prasmes neļauj izmantot tiešsaistē pieejamo formu, nepieciešamības gadījumā bibliotēkas darbinieki sniegs bibliotēkas lietotājiem un viesiem konsultatīvu atbalstu tiešsaistes pieteikuma formas aizpildīšanā. Gadījumā, ja tiešsaistes pieteikuma formu nav iespējams izmantot (piem., cilvēki vēlas aizpildīt pieteikumu papīra formātā mājās), tīmekļa vietnē būs pieejama arī lejupielādējama pieteikuma forma. To pēc aizpildīšanas būs iespējams skenēt un nosūtīt elektroniski.

Aktivitātes tālākie posmi paredz iesniegto pieteikumu izvērtēšanu ainavu ekspertu padomē, kam sekos tiešsaistes balsojums un informācijas vākšana (t.sk. vēsturiskās fotogrāfijas un atmiņstāsti) par balsojuma rezultātā izvirzītajiem ainavu dārgumu finālistiem.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Kreicbergs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Pakalpojumu departamenta Digitālo pakalpojumu projektu vadītājs

e-pasts: janis[punkts]kreicbergs[uz]lnb[punkts]lv