16.12.2016
Teologa Jura Rubeņa dzimšanas dienas pasākums „Mīlestības stāsts”

20. decembrī plkst. 17.30 aicinām uz Jura Rubeņa neklātienes dzimšanas dienas pasākumu Valkas bibliotēkā.

Pasākumā “Mīlestības stāsts” esam aicinājuši piedalīties Raiti un Indru Jākobsonus, kuri pastāstīs par J. Rubeņa dzīves un darba pieturas punktiem. Ieskatīsimies grāmatas “Viņa un Viņš. Attiecības. Mīlestība. Sekss” lappusēs, diskutēsim, ieklausīsimies viens otrā un veidosim kopīgu instalāciju „Atziņu Tornis”, tajā iededzot katrs svecīti ar atziņu, ko esam guvuši lasot, tiekoties vai citādi iedvesmojoties no Jura Rubeņa. Pasākums notiek projekta “Mainīgais un stabilais Eiropas kultūras tradīcijās teologa Jura Rubeņa acīm”  ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Ārlietu Ministrija.

20. decembrī savu 55 gadu jubileju atzīmēs Latvijā viens no respektētākiem teologiem, meditācijas skolotājs un rakstnieks Juris Rubenis, kura vārdos ieklausāmies jau kopš Trešās atmodas laikiem. Komentējot šodienas ekonomisko un politisko situāciju Eiropā un Latvijā, Juris Rubenis liek uzsvaru uz tādiem vārdiem kā “izaicinājums”, “iespēja”, “attīstība”, “jauns”. Teologs mudina saskatīt, ka ikviena krīze ir ne vien ļoti sarežģīts, bet arī vērtīgs laiks, kas mums piedāvā jaunu izdevību izaicināt sevi, nevis griezties atpakaļ pie bijušā, zināmā, bet doties uz priekšu un sasniegt jaunu attīstības līmeni.

Viņa jaunākā grāmata “Viņš un Viņa. Mīlestība. Attiecības. Sekss”, kas iznāca septembrī, pārsteidz ar Cilvēka dabas izpratnes dziļumu.  Tā mūs aicina iedziļināties, domāt un būt atvērtiem atklāsmēm, pats galvenais - mainīties pašiem. Par šo grāmatu J. Rubenis saka: “ Es neko nevēlos izmainīt ar varu, nevēlos nevienu mācīt dzīvot. No savas pieredzes zinu, ka paliekošas pārmaiņas nāk tikai no paša cilvēka iekšienes, tās nav iespējams uzspiest no ārpuses. Es vēlos modināt iedvesmu, ka attiecības, kurās daudzi cilvēki jūtas nelaimīgi, varbūt varētu kļūt labākas. Ja grāmata varētu kalpot kā ierosme redzīgi izvērtēt savas esošās attiecības un to neatklātās iespējas, es būtu ļoti priecīgs. Savukārt cilvēkus ar sagruvušām attiecībām pagātnē grāmata varētu iedrošināt mēģināt vēlreiz.”

Tuvojoties Ziemassvētku laikam, kas ir cerību un gaidīšanas laiks, kā arī Jaunajam gadam, kurā lielākoties cilvēki izsaka dažādas apņemšanās un vēlēšanās, ir svarīgi kaut nedaudz pievērsties garīgajai pasaulei, parunāt par jauno, kas mūs sagaida, par attieksmi un par sevi – kas es esmu, kas es būšu un ko es varu ietekmēt.

Kopš decembra sākuma bibliotēkā skatāma  izstāde „Vertikāle”.  Tajā varat iepazīties ar Jura Rubeņa  grāmatām  un rakstiem periodikā par viņu, kā arī  citu autoru darbiem, uz kuriem atsaucas teologs savā nupat iznākušajā grāmatā “Viņa un viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss.”

Izstāžu stendā dzīves dažādās dimensijas atklāsiet arī aplūkojot kārķēnietes Antoņinas Peresunčenko  darinātās pērlīšu gleznas. Laipni gaidīti visi interesenti!

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte