Paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti
30. martā nosaukti Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominanti piecās kategorijās, savukārt speciālbalva piešķirta starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2020" komandai Ingas Žoludes vadībā. Mūža balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā ekspertu komisija nolēmusi piešķirt diviem laureātiem – valodniecei un rakstniecei Lalitai Muižniecei un literatūrzinātniekam Gunāram Bīberam.

LALIGABA ekspertu komisija – rakstniece Nora Ikstena, dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, rakstniece Sabīne Košeļeva, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe, tulkotāja Inga Mežaraupe, dzejniece un skolotāja Daina Sirmā un dzejnieks, publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins – par labākajiem 2020. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:

Labākais dzejas darbs

Amanda Aizpuriete "Pirms izvākšanās", Neputns (Pieejams bibliotēkā)
Ingmāra Balode "Dzejoļi pēc mūsu ēras", Neputns
Katrīna Rudzīte "Ērti pārnēsājami spārni", Neputns
Kārlis Vērdiņš "Gatavā dzeja", Neputns

Labākais prozas darbs

Inga Ābele "Balta kleita", Dienas Grāmata (Pieejams bibliotēkā)
Inga Gaile "Rakstītāja", Dienas Grāmata  (Pieejams bibliotēkā)
Jānis Joņevs "Tīģeris", Dienas Grāmata (Pieejams bibliotēkā)
Laura Vinogradova "Upe", Zvaigzne ABC (Pieejams bibliotēkā)

Labākais darbs bērniem

Ērika Bērziņa "Mammas dzejoļi", ilustrējusi Anna Vaivare, Liels un mazs (Pieejams bibliotēkā)
Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska "Emī un Rū. Robota sirds", ilustrējusi Guna Poga, Tuta Media (Pieejams bibliotēkā)
Marts Pujāts "Ej nu ej", ilustrējusi Lāsma Pujāte, Liels un mazs (Pieejams bibliotēkā)
Inga Žolude "Pirmo reizi uz Zemes", ilustrējis Krišs Salmanis, Liels un mazs (Pieejams bibliotēkā)

Labākais tulkojums

Dena Dimiņa no holandiešu valodas tulkotais Edvarda van de Vendela romāns "Zilās zāles vasara", Liels un mazs (Pieejams bibliotēkā)
Jāņa Elsberga no angļu valodas tulkotā Čārlza Bukovska dzejas izlase "Kodiens", Neputns
Daces Meieres no lietuviešu valodas tulkotais Jurgas Viles grafiskais stāsts "Sibīrijas haiku", ilustrējusi Lina Itagaki, Liels un mazs (Pieejams bibliotēkā)
Māras Poļakovas no krievu valodas tulkotais Leonīda Dobičina romāns "Enpils", Orbīta (Pieejams bibliotēkā)

Spilgtākā debija

Elvīra Bloma "Izdzēstie attēli", Orbīta (Pieejams bibliotēkā)
Andris Kalnozols "Kalendārs mani sauc", Orbīta (Pieejams bibliotēkā)
Ivars Šteinbergs "Strops", Neputns (Pieejams bibliotēkā)
Lauris Veips "Interesantās dienas", Orbīta (Pieejams bibliotēkā)

Ekspertu komisija šogad nolēmusi piešķirt speciālbalvu par īpašu veikumu literatūrā 2020. gadā festivāla "Prozas lasījumi 2020" komandai rakstnieces Ingas Žoludes vadībā "par grandiozu ieguldījumu festivāla norises nodrošināšanā pandēmijas apstākļos, vienojot prozas autorus un lasītājus digitālā vidē". Kā pamato žūrija, 2020. gadā festivāls notika divdesmit piekto reizi un pirmo reizi tā vēsturē tas norisinājās tiešsaistes režīmā, nodrošinot daudzveidīgu, ar aktuālām diskusiju tēmām un prozas lasījumiem piesātinātu programmu, sasniedzot vēl plašāku auditoriju un sniedzot iespēju pasākumus klausīties ne tikai tiešraidēs, bet arī ierakstos. Naudas balva piešķirta nākamā festivāla organizēšanai.

Vairāk informācijas meklē ŠEIT.