19.05.2023
Valkas bibliotēkā izstāde trīs jubilāriem – vidusskolas absolventiem

Līdz 22. jūnijam Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā apskatāma novadpētniecības izstāde “Mēs no Valkas. Veltījums vidusskolas absolventiem – jubilāriem”. Šogad nozīmīgas jubilejas trīs novadniekiem, Valkas 1. vidusskolas absolventiem – sociālantropologam Robertam Ķīlim, ekonomistam Andrim Vilkam un žurnālistei Solvitai Veldei.

 

Sociālantropologs, pasniedzējs un politiķis Roberts Ķīlis  (1968-2022) pēc Valkas 1. vidusskolas beigšanas 1986. gadā uzsāk studijas Latvijas Universitātes Filozofijas fakultātē, kuras beidz ar izcilību. 1995. gadā dodas studēt uz Angliju, Kembridžas Universitātē. Pēc studijām Roberts Ķīlis strādājis vairākās izglītības iestādēs kā pasniedzējs – skolotājs, lektors, docents, profesors. 2008. gadā kļūst par valsts prezidenta Valda Zatlera padomdevēju, vēlāk – 2011. gadā par izglītības un zinātnes ministru. Esot ministra amatā Roberts Ķīlis sevi parādīja kā progresīvi domājošu personību, kas nebaidās “iet pret straumi” un veikt reformas.

 

Ekonomists un politiķis Andris Vilks (1963) Valkas 1. vidusskolu absolvējis 1981. gadā. Pēc studijām Latvijas Universitātē, kur ieguvis ģeogrāfa pasniedzēja specialitāti, apmeklē dažādus kursus – mārketinga, banku biznesa, investīciju, finanšu analīzes, vadības un strādā kā padomnieks ekonomikas un finanšu jautājumos. 2010. gadā ticis ievēlēts Saeimā, kur ieņēmis finanšu ministra amatu. 2012. gadā Starptautiskais biznesa un finanšu izdevums “The Banker” A. Vilku nosauc par gada labāko finanšu ministru Eiropā. Pēc 12. Saeimas vēlēšanām pārtrauca aktīvu politisko darbību un atgriežas finanšu nozarē.

 

Solvita Velde Valkas 1. vidusskolu absolvējusi 1996. gadā. Skolas laikā dziedājusi dziesmu draugu kopā “Nāburgi”. “Tas bija īpašs laiks manā dzīvē, īpaša atmosfēra un īpaši cilvēki, kuru vidū izbaudīju brīvību, kādu nepazinu iepriekš,” atminas Solvita par pavadīto laiku Valkā. Šodien Solvita dzīvo Rīgā, publicējas žurnālā “Una” u.c. izdevumos, intervējusi daudzas Latvijā nozīmīgas personības. Izdevniecības “Dienas Žurnāli” “Gada zvaigznes 2016” nominācijā “Gada labākais raksts” uzvarējusi viņas intervija ar bērnu ārstu, reanimatologu Pēteri Kļavu. Savulaik Solvita bijusi arī žurnāla “Veselība” galvenā redaktore.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.