09.04.2018
Izstāde "Reiz Valkā bija…": no cikla "Izzudis, bet ne pazudis"

Pagājušajā gadā bibliotēka uzsāka pasākumu ciklu “Izzudis, bet ne pazudis” ar mērķi apzināt Valkā kādreiz darbojušos uzņēmumus. Cikla pirmais pasākums bija veltīts ražošanas apvienības “Sarkanais rīts” Valkas filiālei. Tika apzinātas bijušās darbinieces, vāktas fotogrāfijas un citas piemiņas lietas. Atmiņu vakarā bibliotēkā satikās 14 kādreizējās kolēģes. Visa apzinātā informācija tagad atrodama mājas lapas sadaļā VIŅI IR MŪSĒJIE.

 

Šobrīd vairs nepastāv arī kinoteātris “Draudzība”, bet reiz tas bija viens no labākajiem Latvijā. 1. maijā kinoteātris svinētu savu 55. dzimšanas dienu. Pagājušā gada nogalē tapa bijušā Valkas rajona kinodirekcijas vadītāja Gunāra Liedaga veidotā grāmatiņa “Mūsu dzīves labākie gadi”.

 

Savukārt šajā pavasarī bibliotēka aicinājusi kādreizējos Valkas pienotavas darbiniekus pastāstīt savas atmiņas par darba gadiem.

 

Izstādē “Reiz Valkā bija…”, kas apskatāma novadpētniecības stendā, var iepazīties ar materiāliem gan par pienotavu, gan par kinoteātri, gan arī par vairākiem citiem uzņēmumiem un iestādēm, kuri kādreiz darbojušies Valkā.

 

Izstāde apskatāma līdz 5. maijam.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.