18.01.2018
Noslēgusies konkursa “Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 1.kārta

Konkursu organizē SIA “Lursoft IT” sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru.

 

Laika posmā no 2017. gada 6. novembra līdz 2018. gada 23. novembrim ikviens publisko bibliotēku lasītājs aicināts pierādīt savu erudīciju un radošumu, piedaloties kādā no konkursa “Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” kārtām. Latvija var lepoties ar saviem cilvēkiem, vietām un arī notikumiem, tāpēc katra no konkursa kārtām veltīta vienai no šīm tēmām, gaidot Latvijas simtgadi, izceļot saulītē valsts svarīgākos un atmiņā paliekošākos notikumus, spilgtākos cilvēkus un nozīmīgākās vietas.

 

Konkursa 1.kārtā kategorijā “Erudītajiem” piedalījās 950 dalībnieki, no kuriem 330 bija snieguši pareizas atbildes, savukārt kategorijā “Radošajiem” tika iesūtītas 23 esejas. Visas iesūtītās esejas varat lasīt šeit.

 

SIA “Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa par iesūtītajām esejām saka: "Vērtējot Radošajā konkursā iesniegtās esejas, redzējām, cik atšķirīgi notikumi atspoguļoti šajos stāstos. Daži no tiem bija par kādu senāku Latvijas vēstures notikumu, bet citi - par aktuālākiem notikumiem, kuri pašu piedzīvoti kādā novadā vai reģionā. Prieks, ka šodienas steidzīgajā ritmā un tehnoloģijām pārblīvētajā laikmetā ir cilvēki, kuriem ir bagāta un labi izkopta latviešu valoda, un stāstītājs emocionāli, tēlaini un interesanti prot izstāstīt savu stāstu arī citiem."

 

Konkursa 2. kārta “Latvijas simtgade. Vietas” norisināsies 2018. gada pavasarī: no 23. aprīļa līdz 18. maijam.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.