Nobalso par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā 2021. gadā!

Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk – VPR) jau 14. gadu gatavojas realizēt Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un AS “Latvijas valsts meži” atbalstīto kultūras programmu reģionos. Tās ietvaros iespējams iegūt finansējumu kultūras projektu realizēšanai Vidzemes vēsturiskā novada teritorijā. Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.

Ik gadu konkursa nolikums tiek pilnveidots, iekļaujot tajā jaunas un nozarē aktuālas prioritātes. Pagājušajā gadā VPR īstenoja sabiedrības balsojumu ar mērķi noskaidrot vidzemnieku viedokli par nozīmīgākajām kultūras prioritātēm reģionā. Pateicoties pašvaldību iesaistei, kā arī VPR aktīvam darbam – viedokli pauda 726 vidzemnieki. Balsojums bija noteicošais, definējot tās kultūras prioritātes, kurās varēja iesniegt projektus un saņemt finansējumu projektu ideju realizācijai Vidzemes kultūras programmas 2020 ietvaros.

Arī šogad VPR izplatīs anketu, aicinot sabiedrību balsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, kurus vajadzētu finansēt 2021. gadā. Plānots, ka sabiedrības balsojumā paustais viedoklis tiks ņemts vērā, izvirzot Vidzemes kultūras programmas 2021 prioritātes.

Balsošana ilgs līdz 2020. gada 30. decembrim. Ikviens savu balsi var nodot elektroniski (saite: http://ej.uz/parkulturuvidzeme) vai aizpildot anketas drukāto versiju Valkas bibliotēkā.