20.12.2018
Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne pieejama interesentiem!

2018. gada 18. decembrī darbu sākusi Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne: www.enciklopedija.lv – plašs un uzticams bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā ar iespēju to nemitīgi pilnveidot.

 

 2014. gadā LNB tika uzsākts Nacionālās enciklopēdijas projekts, kura mērķis bija radīt mūsdienīgu enciklopēdiju latviešu valodā. Projekts 2015. gadā pārtapa par Nacionālās enciklopēdijas redakciju, kura izstrādāja ilgtermiņa vīziju par to, kādam jābūt mūsdienīgam lietpratēju radīta satura zināšanu resursam. Pakāpeniski enciklopēdijas uzdevumu īstenošanā tika iesaistīts arvien pieaugošs speciālistu loks, kā arī veidota sadarbība ar dažādām Latvijas institūcijām.

 

Jau Nacionālās enciklopēdijas veidošanas sākumā bija nepārprotami skaidrs, ka visaptverošas enciklopēdijas pamats var būt tikai elektroniskā vietne. Ņemot vērā Latvijas valsts simtgades svinības un apsverot iespējas, redakcija pieņēma lēmumu arī par īpaša, Latvijai veltīta drukātā sējuma sagatavošanu. Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums "Latvija" tika svinīgi atvērts 2018. gada 18.oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās.

 

Enciklopēdijas satura stratēģisko pārraudzību veic Kultūras ministres vadītā Nacionālās enciklopēdijas padome. Saturisko veidošanu nosaka Nozaru redakcijas kolēģija ar 55 dažādu jomu lietpratējiem, bet ilustrāciju bloka veidošanu sekmē dažādu ilustrāciju speciālisti Ilustrāciju redakcijas kolēģijā. Enciklopēdijas tiešo izveides procesu nodrošina redakcija, kurā strādā septiņi darbinieki.

 

Nacionālās enciklopēdijas redakcija ir LNB autonoma sastāvdaļa, kas organiski iederas redzējumā par bibliotēku kā daudzfunkcionālu zināšanu iestādi.

 

Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums pieejams arī Valkas novada Centrālās bibliotēkas lasītājiem.

 

Informācija no LNB mājas lapas:

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.