Nacionālā bibliotēka uzsāk Latvijas Kultūras kanona mēnesi

1.septembrī, Zinību dienā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks uzsāktas Latvijas Kultūras kanona mēneša aktivitātes.

To laikā ikviens aicināts iepazīt Kultūras kanonu un bagāto tautas kultūras un mākslas vērtību mantojumu – gan apmeklējot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros atjaunoto kanona mājaslapu (www.kulturaskanons.lv), gan piedaloties īpašā orientēšanās spēlē Gaismas pilī!
Dalība bez maksas.

No 1. septembra gaidīsim skolēnus un ģimenes, lai, izmantojot LNB reģistratūrā vai Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) saņemtu spēles karti, atrastu, kuras 17 Kultūras kanonā iekļautās vērtības glabājas dažādās vietās bibliotēkā un kāpēc tās ir nozīmīgas.

Latvijas Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains), Kultūras kanonu veido 99 vērtības, un LNB un tās krājumā var iepazīties ar tām visām.

Aicinājums uz orientēšanās spēli Gaismas pilī

Kultūras kanona vadītāja
Dagnija Baltiņa