Lāsmas Engeres rokdarbu izstāde Valkas bibliotēkā

No 2. decembra līdz 6.janvārim Valkas novada Centrālajā bibliotēkā aplūkojama valcēnietes Lāsmas Engeres rokdarbu izstāde.

Lāsma Engere ar rokdarbiem nodarbojusies no mazotnes, iedvesmojoties no vecmāmiņas, kura bijusi liela rokdarbniece. Lāsma gan tamborē, gan ada, gan pērļo, šuj un izšuj darbus krustdūriena tehnikā. Mīļākā tēma izšūšanai ir dzīvnieki, īpaši vilki. Pēdējā laikā Lāsma pievērsusies lielformāta darbiem, kas prasa daudz vairāk pacietības un ieguldītā laika.

Vaicājot, kur viņa rod laiku darbu veidošanai, Lāsma atbild, ka televizoru  neskatās, bet klausās, un rokas darbojas. Rezultāts priecē gan pašu, gan citus.

Izstādē aplūkojamas Lāsmas veidotās pērļotās rotas, tamborējumi, izšuvumi un kristāla glezniņas, kuras sastāv no maziem krāsainiem kristāliņiem.

Inese Avotiņa

Valkas NCB Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja