22.09.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā septembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 26. līdz 29. septembrim.

Daiļliteratūra neapšaubāmi ir māksla. Taču kā jebkura cita radoša izpausme, bieži materiālu smeļas pašreizējos notikumos un aktualitātēs. Tēma, par ko runā uz ielas, medijos, teātrī un arī grāmatās ir imigranti Eiropā. Par to arī divās šī mēneša jaunākajās grāmatās -  Velbeka Mišela  “Pakļaušanās”, to šobrīd izrāda Jaunais Rīgas teātris Alvja Hermaņa iestudējumā, un pravietiskā Raspaja Žana “Svēto nometne”, kura sarakstīta 1973. gadā, bet savu augstāko popularitātes vilni Francijā piedzīvoja 2011. gadā, kad franči sāka izjust ar imigrāciju saistītās problēmas.

Iznākusi mecenāta un vairāku sabiedrisko organizāciju dibinātāja Viļa Vītola grāmata "Pārdomas par Krieviju". Vītola dibinātais fonds palīdzējis Latvijā daudziem studēt gribošiem jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Par grāmatu autors teic: "Šī grāmata ir mēģinājums skaidrot Rietumu sabiedrībai problēmu ar Krieviju. Ir satriecoši noskatīties, cik neticami maz rietumnieku saprot Krieviju."

Divi pieredzējuši latviešu autori ar jaunākajām grāmatām - Arnolds Auziņš “Zvans no viņpasaules“ un Daina Avotiņa “Nezūdošā vērtība”, iepriecinās savus cienītājus. Savukārt, debitante Madara Fridrihsone “Kāda aina nekurienē”, grāmatu izdevusi sērijā “Lata romāns”.

Kā ierasts, piedāvājumā vairāki jaunumi izdevniecības “Kontinents” izklaidējošā žanra plauktā.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 30.septembrī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas