21.10.2017
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā oktobrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 23. līdz 26. oktobrim.

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis romāns "Dzeguzes sauciens", kuru zem pseidonīma Roberts Galbraits sarakstījusi "Harija Potera" sērijas autore Džoanna Ketlīna Roulinga. Pārsteigums, intriga un kvalitāte, tā varētu raksturot šo grāmatu. Intrigu nodrošinās romāna sižets, ar privātdetektīva un izbijušā karavīra Kormorana Straika tēlu notikumu centrā, pārsteigumu radījusi populārā bērnu rakstniece, kura uzrakstījusi teicamu detektīvu, un kvalitāti nodrošina tulkotājas Silvijas Brices nemainīgi labā valodas izjūta.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā vēstures grāmatu par Kārli Ulmani "15.maija Latvija". Grāmatas tapšanā piedalījušies Latvijas vēsturnieki Inesis Feldmanis, Aivars Stranga, Jānis Taurēns, Ineta Lipša, Ilgvars Butulis, Ēriks Jēkabsons, Antonijs Zunda. "15. maija Latvija" ir pētījums par to, kāda bija dzīve pirmskara Latvijas pēdējā prezidenta Kārļa Ulmaņa valdīšanas laikā un kāpēc latviešus joprojām fascinē šī personība. Grāmatas veidotāji atspoguļo "ulmaņlaiku" periodu, kas latviešu kolektīvajā apziņā ir ieguvis "zaudētās paradīzes" nozīmi. Grāmatā tiek apskatīti teorētiski jautājumi – vēsturiskā atmiņa, historiogrāfija, autoritāra režīma iezīmes; plaši analizēta apvērsuma sagatavošana, norise, politiskā sistēma pēc apvērsuma, ideoloģija un propaganda, ārējā politika, iekšpolitika, kā arī kultūra, izglītība, cilvēku sadzīve un ikdiena.

Iesakām arī grāmatu “Superintelekts. Attīstības ceļi, riski, stratēģijas”, kuras autors ir Cilvēces nākotnes institūta direktors Niks Bostroms. Priekšvārdā viņš raksta: “Ja mēs kādudien uzkonstruēsim mašīnas smadzenes, kas pārspēs cilvēka smadzenes vispārējā intelekta ziņā, tad šis jaunais superintelekts var kļūt ļoti ietekmīgs. Tāpat kā šodien gorillu izdzīvošana daudz lielākā mērā atkarīga no cilvēkiem, nevis pašām gorillām, arī mūsu sugas liktenis būtu atkarīgs no mašīnu superintelekta darbībām. Šajā grāmatā es centīšos izprast ar superintelektu saistītos izaicinājumus un mūsu vispiemērotākās atbildes uz tiem. Iespējams, ka tas ir vissvarīgākais un biedējošākais izaicinājums, ar ko jelkad būs saskārusies cilvēce. Turklāt iespējams, ka atkarībā no sekmīga risinājuma vai neveiksmes tas būs pēdējais izaicinājums mums.”

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā http://biblioteka.valka.lv/, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 27. oktobrī.

Līga Rozīte
Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja