Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā novembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 26. līdz 29. novembrim.

Izdevniecībā Zvaigzne ABC iznākusi Latvijā ļoti cienīta ārsta, profesora, izgudrotāja un  valstsvīra Georga Andrejeva memuāri “Man dāvātais laiks”. Savulaik viņš bija vienīgais politiķis, kurš godprātīgi atzina savu saistību ar VDK struktūrām un atteicās no ārlietu ministra amata. Diemžēl viņa paraugam nebija sekotāju. Grāmatā 1216 lappusēs plūstošā stāstījumā Georgs Andrejevs ved lasītāju atmiņu uzplaiksnījumos no bērnības  gaitām pirmskara Tukumā, līdz ārsta, politiķa, diplomāta soļiem un mūža pilnbrieda apcerēm.

Vēl viens ļoti nozīmīgs darbs, ko izdevusi Zvaigzne ABC, ir Ievas Pīgoznes “Latviešu apģērbs”. Ieva Pīgozne ir kultūrvēsturniece, latviešu apģērba vēstures pētniece, mākslas zinātņu doktore. Viņa ieguvusi izglītību Latvijā, Norvēģijā un Īrijā, strādājusi Latvijas institūtā, Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā, Latvijas Kultūras akadēmijā. Patlaban ir pētniece LU Latvijas vēstures institūtā. Par savu jaunāko darbu  Ieva saka:

“Dažādu laiku apģērbā atspoguļojas visa mūsu tautas vēsture. Lai saprastu, kādi esam, jāapzinās, ka senāki laiki un senču reiz domātais un darītais iespaido mūsu dzīvi jebkurā jomā. Apģērbs nav izņēmums. Vēl arvien varam atrast vienojošus elementus mūsdienu un senajos apģērbos, kurus no mums šķir vairāki simti gadu. Tomēr nelielas izmaiņas apģērbā notiek nepārtraukti, un šī grāmata izseko apģērba attīstības gaitai vairāk nekā 1000 gadu garumā. Tā sniedz ieskatu Latvijas pamatiedzīvotāju apģērba vēstures galvenajos posmos līdz brīdim, kad no valkāšanas izzuda tradicionālais apģērbs, un ieskicē tautastērpa izveides norisi. Grāmata ir labs pirmais ceļvedis tiem, kuri domā par sava tautastērpa izgatavošanu, kā arī palīgs jau pieredzējušiem tautastērpa valkātājiem.”

Jauno grāmatu klāstā arī Daces Judinas jaunākais darbs “Amnēzija”, vairāki citi latviešu autoru darbi, kā arī aizraujoši jaunumi kriminālromānu cienītājiem: "Gājputni"  - otrais Kati Hiekapelto darbs sērijā par policijas izmeklētāju Annu Feketi, Klēras Makintošas “Es Tevi redzu”, Lārsa Keplera “Uguns liecinieks”, un citi.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 30. novembrī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja