Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā novembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 21. līdz 23. novembrim.

Novembra jaunumos būs iespēja iepazīties ar kinorežisora  Aivara Freimaņa (veidojis  pazīstamās filmas "Dzīvīte", "Puika" un "Ābols upē") debiju romāna žanrā. Grāmatā “Katls” autors  dokumentējis stindzinoši traģiskus un arīdzan groteskus pagājušā gadsimta notikumus, palaikam Latvijas vēstures cildenajiem mītiem beigās pieliekot krietnu jautājuma zīmi.

Apgādā "Dienas Grāmata" iznākusi mākslinieka Aivara Vilipsōna un rakstnieces Noras Ikstenas grāmata "Ārprātija piedzīvojumi". Ironiski smalkais stils, kas raksturīgs māksliniekam būs lasāms arī šajā grāmatā: “Pēc dzemdību nama Ārprātiju aizveda uz mājām – Kapseļu un Margrietas ielas stūrī. Pirmajā stāvā, kur tramvajs gāja kādus desmit metrus no loga. Turklāt tas bija vecais tramvajs, tomēr Ārprātija dziļo miegu nekādi netraucēja. Bet svarīgāka par tramvaju bija kūdras brikešu smarža. Ārprātijs tolaik vēl nezināja tādu vārdu sexy, tak brikešu smarža viņam jau tad saistījās ar sievietēm. Tiesa, Ārprātija izskats tūlīt pēc piedzimšanas neliecināja, ka reiz viņam būs panākumi pie sievietēm. Viņš piedzima piecus kilogramus un 300 gramus smags, šķībām acīm, sarkans un gariem, melniem matiem. Ārprātija māte uzvaroši viņu turēja pie slimnīcas loga, bet tētis aiz loga pārbi­jies raudzījās viņos dziļā nesapratnē, kā gadījies, ka viņam piedzimis Goiko Mitičs."

Tulkotajā literatūrā savu popularitātes vilni piedzīvo dzimtas sāgas vairākās daļās. Šoreiz lasiet turpinājumu Barbaras Bredfordas grāmatai  “Kavendonas sievietes”.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 24.novembrī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja