Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā martā

Valkas novada centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 19. līdz 22.martam.

Lai lasīšana nebūtu vien liderīga laika pavadīšana, no šī mēneša jaunumiem vērts izlasīt Imanta Ziedoņa “No patikšanas uz patikšanu”- Dienasgrāmata. Autors  to rakstījis 2003.gadā, gatavojoties 2005.gada Zvaigznes dienai, kurā viņš vēlējās to nolasīt. Diemžēl īsi pirms 2005.gada 6.janvāra Imantu Ziedoni skāra veselības problēmas, un viņš šo dienasgrāmatu nenolasīja.

Šī grāmata būs iedvesmai, bet vēl viena dienasgrāmata “Jettes DIENU grāmata” paver sirds plašumu, ko dāvā Jette Užāne, tautā mīlētā Cimdu Jettiņa.  Vienas dienas ierakstā viņa mudina šādi: “Cilvēkiem savu dzīvi vajadzētu iekārtot tā, ka viņi varētu svinēt saulrieta stundu!” Cik skaisti pateikts!

Un vēl viens atskats uz savu un savu laikabiedru dzīvēm ar rakstnieka Valda Rūmnieka acīm grāmatā “Starp Mežaparku un Murjāņiem”: atmiņas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi 1951-1980. Arī šī grāmata nesagādās vilšanos. Tajā - jautri un jokaini atgadījumi un daža laba persona, ko ieraudzīsiet pavisam negaidītā gaismā.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 23.martā.

Līga Rozīte

Valkas novada centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja