Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā maijā

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 27. līdz 30.maijam.

Apgāds “Dienas Grāmata” laidis klajā Gundegas Repšes eseju grāmatu “Skiču burtnīca”. Gundegas Repšes jaunā eseju grāmata sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. novembrim. “Līdzās Latvijas simtgades fanfarām un bagātīgajām svētku reportāžām gribējās saskatīt jubilejas gadu caur viena indivīda pieredzi. Ieraudzīt (vai neieraudzīt) valsti sevī. Žanrs – dokumentāla esejistika,’ tā  Gundega Repše  par savu jaunāko darbu.

Labu literatūru raksturo ne vien recenzijas, dažādas balvas un goda nosaukumi, bet arī iestudējumi teātrī un kino versijas. Somu rakstnieka Tommi Kinnunena romāns  “Četru ceļu krustojums” ir izdots vairāk nekā 20 valstīs, un pēc tā motīviem ir tapusi pat opera. Somi ir  tuvu pēc mentalitātes latviešiem, tādēļ lasīt būs gan interesanti, gan saprotami, līdzdzīvojot personāžu savstarpējām attiecībām, noslēpumiem un kara sapostītām dzīvēm.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 31.maijā.

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte