21.07.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā jūlijā

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 25.līdz 28. jūlijam.

Jūlija jaunumos šobrīd divas pirktākās grāmatas “Jāņa Rozes” grāmatnīcās. Pirmā ir Lato Lapsas grāmata “Zem Muhameda bārdas”, kas vēsta par Tuvo un Vidējo Austrumu valstīm. Tāpat kā autora iepriekšējās grāmatas, šī nav ceļojumu apraksts tūrista acīm. Izraēla, Palestīna, Turcija, Irāna, Ēģipte, Jordānija un Sīrija – valstis, kuras vieno islāma kultūras ietekme, sens dzīvesveids, tradīcijas un viesmīlība, bet tajā pašā laikā zemes, kas cilvēkiem saistās ar kariem un terorismu. Lato Lapsa savā grāmatā mēģina saprast, kā īsti dzīvo un ko dara arābi, ebreji, turki, sunnīti un citas tautas, un sniedz savas atbildes uz  ļoti būtiskiem jautājumiem, kas skar šo reģionu.

Otra visvairāk lasītā grāmata ir Annas Todas grāmata “After. Pēc mūsu tikšanās”. Visa sākums bija literārā platforma wattpad, kurā Anna Toda ar pseidonīmu IMAGINATOR1D sāka rakstīt episko, erotisko jaunas meitenes un mežonīga, neizprotama puiša mīlas stāstu. Pirmajās divās dienās to bija izlasījuši vairāk nekā miljons lasītāju. Grāmata ir pirmais darbs piecu romānu ciklā, un to bieži salīdzina ar E. L. Džeimsas “Greja piecdesmit nokrāsām”.

Lasītāji sagaidījuši arī jaunāko Daces Judinas grāmatu „Trīs klikšķi līdz laimei”, kurā izmeklētājai Annai Elizabetei būs jāšķetina noziegumi  modes pasaulē.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 29.jūlijā.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja